Що потрібно знати про загальну мобілізацію та військове становище?

Військові можуть вилучати авто та обмежити інтернет.

facebook.com/UkrainianLandForces

Президент України Володимир Зеленський підписав указ про загальну мобілізацію. Мобілізація триватиме протягом 90 діб з дня набрання чинності указом і на всій території України. Мобілізація проводиться на території всієї країни, включаючи місто Київ. Деталі указу можна дізнатися на сайті президента України.

Який порядок проведення мобілізації?

Насамперед мобілізують оперативний резерв. Оперативний резерв – це колишні військовослужбовці до 40 років, які мають бойовий досвід та відслужили в армії за контрактом або однією з хвиль мобілізації.

За необхідності – першу чергу підтримує друга черга оперативного резерву – військовослужбовці, які проходили строкову службу до 2014 року або служили за контрактом.

Далі, якщо потреба – викликають мобілізаційний резерв. До нього входять військовозобов'язані громадяни, які закінчили військові кафедри вузів як офіцери запасу та не закликалися під час попередніх мобілізаційних кампаній.

Далі, за потреби, мобілізація поширюється на громадський резерв — інших громадян, які мають вікових і фізичних обмежень на заклик на військову службу і можуть бути залучені для комплектування Збройних Сил та інших військових формувань виключно в особливий період.

Генштаб ЗСУ визначає як черговість призову, так і його обсяги.

Воєнний стан. Як це працює?

Після початку обстрілу українських міст збройними силами Російської Федерації українським урядом в екстреному порядку запроваджено військовий стан.

У чому його особливості?

Для України запровадження воєнного стану не в перші. Такий досвід наша країна вже проходила наприкінці листопада 2018 року. Проте з того часу у 2021 році відбулися суттєві зміни у законі про воєнний стан.

У новій версії закону військові мають більше влади і на них покладено повноваження щодо видання обов'язкових для виконання наказів, а також дериктиви щодо забезпечення безпеки та порядку.

Військове керівництво може: