Колишній голова Дніпропетровської облради (і нинішній депутат) Святослав Олійник більше року не відвідує засідання обласної ради – з грудня 2020 року. За деякими даними, це пов'язано з тим, що відносно Олійника відкрито кілька кримінальних справ, якими займається Національне антикорупційне бюро. Про це повідомляє «РБК-Україна»
Восени 2021 року Олійник перейшов із «Слуги народу» до партії «УДАР», очоливши її обласну організацію, але це жодним чином не позначилося на відвідуваності ним робочого місця. Не було на переважній кількості засідань облради за останній рік і його соратника, екс-глави Дніпропетровської ОДА Олександра Бондаренка.
«Основні пункти претензій НАБУ до Святослава Олійника – брехня у декларації, ухиляння від сплати податків та маса корупційних скандалів. Бондаренко також під прицілом правоохоронців за приховування доходів», - йдеться у статті.
У 2021 році Головне слідче управління Державної фіскальної служби також зайнялося цивільною дружиною Олійника Іриною Гуназою за статтями 209 «Легалізація (відмивання) доходів, одержаних злочинним шляхом» та 212 «Ухилення від сплати податків, зборів».
Святослав Олійник не задекларував майно своєї цивільної дружини Ірини Гунази, але слідчим стало відомо, що вона має чимало земельних ділянок у Дніпропетровській та Київській областях, Дніпрі, домоволодіння у Дніпрі, нежитлові приміщення у Павлограді. Окрім того, цивільна дружина Олійника володіє багатьма об'єктами нерухомості та компаніями у Словаччині.
Крім того, НАБУ внесло до Реєстру досудових розслідувань кримінальне провадження щодо приватизації Аульської хлоропереливної станції, до якої як голова облради Святослав Олійник мав безпосереднє відношення. Справу про приватизацію «АХП» кваліфікували за 364-ю статтею Кримінального кодексу "Зловживання владою чи службовим становищем". Якщо провина Святослава Олійника буде доведена у суді, йому загрожує 6 років за ґратами.
За інформацією журналістів, деякими аспектами діяльності Олійника зацікавилося і СБУ. У липні 2021 року Служба безпеки почала викликати на допити колишніх народних депутатів, котрі голосували за так звані «Харківські угоди», розслідуючи справу про державну зраду. Серед них виявився і Святослав Олійник.
Раніше повідомлялося, що НАБУ відкрило провадження проти колишнього голови Дніпропетровської обласної ради Святослава Олійника. Детективи зацікавилися майном чиновника, сумарна вартість якого на 6,2 мільйона гривень перевищує його максимальні прибутки.