Байден виступить із терміновою заявою щодо України вдруге за три дні

Виступ американського лідера очікується близько 23:00 за київським часом.

REUTERS\Tom Brenner REFILE

REUTERS\Tom Brenner REFILE

Президент США Джо Байден виступить сьогодні ввечері із заявою, яка включатиме оновлену інформацію щодо ситуації навколо України. Про це 18 лютого повідомляє журналіст телеканалу CNN Кайтлан Коллінз.

Виступ американського лідера очікується близько 23:00 за київським часом.

Перед виступом щодо України, за словами журналіста, Байден проведе переговори із союзниками Сполучених Штатів.

Також до сьогоднішнього брифінгу прессекретаря Білого дому Джен Псакі приєднаються два високопоставлені представники Ради нацбезпеки США.

Це вже буде другий присвячений Україні виступ Байдена за останній тиждень. 15 лютого Джо Байден виступив з дуже докладною промовою про перспективи та погрози військового вторгнення Росії в Україну напередодні очікуваного нападу 16 лютого (якого не відбулося). Президент США сказав, що Вашингтон ще не знає, чи ухвалив президент Росії рішення напасти на Україну, але попередив Москву про наслідки у разі такого кроку.

17 лютого Байден заявив, що в Білому домі, як і раніше, бачать всі ознаки того, що Російська Федерація готова напасти на Україну. За його відчуттями, "це відбудеться у найближчі кілька днів". Байден також зазначив, що Росія може "брати участь в операції під чужим прапором", щоб спровокувати військовий конфлікт.

У Кремлі слова Байдена розцінили як чергове нагнітання ситуації.

ЩО БУЛО РАНІШЕ

Низка американських та світових ЗМІ з посиланням на Джо Байдена називала датою вторгнення Росії в Україну 16 лютого. Нападу не сталося, а в Україні з'явилося нове свято – День єднання.

Держсекретар США Ентоні Блінкен, виступаючи 17 лютого на засіданні Ради безпеки ООН, повторив тезу про те, що Росія готова до нападу на Україну найближчими днями (включаючи кораблі та літаки), і зазначив, що російська влада вже найближчим часом планує сфабрикувати привід для нападу на Україну.

За його словами, Москва може напасти під приводом захисту російських громадян або етнічних росіян після можливої провокації - це може бути сфабрикований теракт, або будуть виявлені масові поховання, або постановковий удар БПЛА по цивільним або реальна атака з використанням хімічної зброї. Росія може назвати цю подію етнічним чищенням чи геноцидом, сказав Блінкен.

17-18 лютого відбувається загострення на Донеччині. Російські найманці за ці дні більше ніж 100 разів порушили режим припинення вогню, ведучи обстріли позицій ЗСУ та об'єктів цивільної інфраструктури. Є постраждалі як серед військових, так і серед цивільних.

18 лютого ватажки т.зв. "ЛНР" та "ДНР" оголосили евакуацію та закликали населення невизнаних республік виїхати на територію Росії, повідомивши, що Україна нібито перейде у наступ найближчим часом. Також 18 лютого окупанти поширили фейкову інформацію про нібито спроби диверсій на хімічних об'єктах заводу "Стирол" у Горлівці та на нафтобазі в Оленівці.