Екологи розповіли, як змінилося Чорне море за останні 30 років

Море стало бруднішим і в ньому з'явилися нові види риб.

pixabay.com

Український науковий центр екології моря разом із проектом EMBLAS з'ясували, в якому стані знаходиться Чорне море. Про це повідомляє пресслужба Мінприроди.

Фахівці проаналізували зміни у водоймі протягом останніх 20-30 років та виявили кілька тенденцій. Вони, зокрема, констатували зниження рівня "цвітіння" синьо-зелених водоростей та збільшення сірководневого прошарку на 20 м, а також акцентували на забрудненні моря.

- Нині кількість сміття у Чорному морі становить 90 одиниць на 1 км2. І це вдвічі більше, ніж у Середземному морі. На жаль, ця тенденція є негативною, адже щогодини в Чорне море з великими річками приноситься від 6 до 50 елементів сміття. Кількість сміття у Чорному морі зростає, – розповіли у Мінприроди.

Крім того, море забруднюють метали, пестициди, фармацевтичні препарати, промислові забруднювачі, засоби побутової хімії. Загалом виявлено 124 кандидати у специфічні речовини-забруднювачі Чорного моря, зазначили вчені.

Дослідники також розповіли, що за останні 20 років популяції чорноморських дельфінів – афаліни, білобочки та морської свині – не поменшали. Нині там мешкає 253 тисячі дельфінів.

При цьому в Чорному морі зростає кількість нехарактерних для нього середземноморських риб. Новий метод аналізу залишків ДНК живих організмів показав присутність у Чорному морі нових видів – монровійської риби-хірурга, червоної баракуди, риючого бичка тощо.