У школах України відбудуться «уроки медіаграмотності». Наступного року цій темі присвятять цілий тиждень

Основна мета таких уроків – навчити відрізняти фейки від правди та правильно орієнтуватися у медіапросторі.

REUTERS

Протягом 17-18 лютого у всіх школах України відбудуться уроки медіаграмотності, спрямовані на те, щоб навчити дітей орієнтуватися в інформаційному просторі та «відкидати» неправдиві факти. Про це йшлося під час присвяченої заходу пресконференції.

- У принципі, це історична подія для країни в цілому. Позитивна історична подія. Тому що проводиться вперше. Самі школи вирішуватимуть, як і в якому форматі проводити урок. Він є більш ніж символічним зараз, коли інформаційні атаки здійснюються щодня з боку РФ. Ми перебуваємо в епіцентрі дезінформації, яку нам наш сусід подарував, – зазначив на заході міністр культури та інформаційної політики України Олександр Ткаченко.

За його словами, медіаграмотність – один із найважливіших елементів та навичок, якими можуть користуватися всі люди, починаючи з маленького віку, для того, щоб запобігти маніпуляції фейками та розвивати навички елементарної «інформаційної гігієни».

Ткаченко також зазначив, що уроки будуть проводитись у всіх класах. На них рекомендовано запросити журналістів чи відомих людей, які можуть показати, що та як використовують у своїй роботі для боротьби з фейками.

У свою чергу присутній на пресконференції представник Міносвіти Євген Важенков зазначив, що його відомство працює над тим, щоб наступного року в школах було проведено тиждень медіаграмотності.

- Медіаграмотність – не лише орієнтація у медіапросторі. Сьогодні за часів відкритої інформації не кожна дитина і навіть доросла людина може відрізнити, де фейк, а де грамотна інформація..., - сказав Важенков.

Він додав, що Міносвіти також планує розробити шкільну програму, в якій буде прописано ознайомлення дітей із професіями в медіасфері у стінах навчального закладу.

Ініціатива проведення «Дня медіаграмотності» є частиною невідкладних заходів щодо консолідації українського суспільства, затверджених Указом Президента від 14 лютого. Документом також визначено нове свято – День єднання, який Україна вперше відзначала вчора, 16 лютого.