Сімферопольський районний «суд» тимчасово окупованого Криму оголосив вирок позаштатному журналісту "Радіо Свобода" Владиславу Єсипенку. Його засудили до шести років ув'язнення в колонії загального режиму та штрафу в 110 тисяч рублів. Про це 16 лютого повідомляє "Радіо Свобода".
Єсипенка засудили у справі про незаконне зберігання та перевезення вибухового пристрою. Російські прокурори просили для нього 11 років за ґратами.
- Якщо вирок щодо мене буде невиправданим, то я вважаю, що це вирок системі, тому що у Криму править ФСБ, - заявив Єсипенко у суді.
У МЗС України заявили, що рішення "суду" має бути скасовано
Міністерство закордонних справ України висловило протест у зв'язку з рішенням від 16 лютого так званого "Сімферопольського районного суду" в окупованому РФ Криму, яким за сфабрикованими звинуваченнями громадянина України, журналіста Владислава Єсипенка засуджено до позбавлення волі на 6 років та сплати штрафу у розмірі 110 тис. російських рублів.
"Такий вирок є безпідставним та політично мотивованим, а також вкотре підтверджує придушення свободи слова на тимчасово окупованій території Автономної Республіки Крим та міста Севастополь", - йдеться у коментарі МЗС України.
У відомстві нагадали, що Єсипенко був затриманий 10 березня 2021 року Федеральною службою безпеки РФ під час виконання журналістської діяльності як позаштатний співробітник "Радіо Свобода", який висвітлював порушення прав людини у Криму з боку російської окупаційної адміністрації.
"Він був безпідставно звинувачений російською стороною у незаконному виробництві та зберіганні вибухових речовин. Процедурні порушення під час досудового слідства, застосування тортур з метою отримання визнання у нібито скоєнні так званого злочину, ігнорування "суддями" наданих захистом свідчень про непричетність обвинуваченого до інкримінованих дій у ході судового процесу вказують на виключно політичну вмотивованість рішення", - наголошується у повідомленні.
У МЗС заявили, що рішення "суду" має бути скасовано, а Владислав Єсипенко, а також усі громадяни України, які незаконно утримуються РФ, негайно звільнені.
"Закликаємо міжнародне співтовариство засудити застосування Росією неправомірної практики судових переслідувань громадян України з використанням незаконних силових методів, вимагати припинення Російською Федерацією порушення норм міжнародного права на окупованих нею територіях України, продовжити активну взаємодію, у тому числі в рамках Кримської платформи, на захист прав та свобод у Криму", - повідомили у МЗС.
ІСТОРІЯ ПИТАННЯ
12 березня 2021 року "Крим.Реалії" повідомили, що 10 березня співробітники ФСБ затримали двох людей, які 9 березня були на акції до дня народження Тараса Шевченка у Сімферополі. Це мешканка Алушти Єлизавета Павленко та уродженець Кривого Рогу Владислав Єсипенко. Єлизавету Павленко відвезли додому та провели у неї обшук. Єсипенка ж відправили до ІТТ Сімферополя. Дружина Владислава Катерина повідомила, що його заарештували до 11 травня.
16 березня ФСБ РФ підтвердила факт затримання та заявила, що "затриманий громадянин РФ Єсипенко" збирав інформацію за завданням офіцера чинного резерву 8 відділу 5 департаменту СЗР України полковника Кравчука В.А. За його ж рекомендацією зберігав у машині для безпеки саморобний вибуховий пристрій. За версією Федеральної служби безпеки, чоловік фотографував та знімав на відео "об'єкти життєзабезпечення" та "місця масового перебування людей" у Криму на користь українських спецслужб для проведення підривних акцій.