Президент Росії Володимир Путін уникнув конкретної відповіді на запитання, чи ухвалить він рішення визнати так звані "ЛДНР", як цього просить Державна Дума РФ.
- Я виходитиму з того, що ми повинні все зробити для вирішення проблем Донбасу. Насамперед, виходячи з нереалізованих можливостей мінських угод. У Росії дуже розраховують на те, що "наші партнери" і за океаном, і в Європі, насамперед ФРН і Франція, вплинуть на "сьогоднішню київську владу", та рішення щодо Донбасу буде знайдено, - сказав президент РФ.
На думку Путіна, російські депутати, оформивши прохання про визнання самопроголошених республік у звернення до нього, тонко відчули настрої у суспільстві.
- Депутати парламенту, як і в будь-якій країні, орієнтуються на громадську думку, на думку своїх виборців, і вони тонко її відчувають, - заявив Путін на пресконференції за підсумками переговорів з канцлером Німеччини Олафом Шольцем.
За словами президента РФ, "цілком очевидно", що в Росії переважна більшість людей співчуває жителям Донбасу, підтримує їх і сподівається, що ситуація там докорінно зміниться на краще для них.
У ході пресконференції Шольц, відповідаючи на питання про введення військ у НАТО до Югославії, сказав, що це було зроблено під загрозою геноциду. Після цього Путін заявив, що те, що відбувається сьогодні на Донбасі, це і є нібито "геноцид".
Негативне ставлення до можливого визнання Росією самопроголошених республік уже висловили Єнс Столтенберг (НАТО) та Жозеп Боррель, голова дипломатії ЄС. Наголошено, що такий крок суперечив би міжнародному праву та Мінським угодам, це явно призведе до ескалації. Олаф Шольц після переговорів із Путіним заявив, що визнання т.зв. "ЛДНР" стане політичною катастрофою. У США рішення Держдуми щодо "ЛДНР" назвали черговою спробою порушити суверенітет України
МЗС України застеріг Росію від визнання т.зв. "Л/ДНР", оскільки цей крок не матиме правових наслідків, але РФ зіткнеться із відповіддю світової спільноти. Міністр закордонних справ України Дмитро Кулеба раніше заявив, що визнання Росією «незалежності» ОРДЛО означатиме її повний та очевидний вихід із мінських домовленостей.
15 лютого Держдума РФ підтримала звернення до президента Росії Володимира Путіна про визнання т.зв. "Л/ДНР". Це сталося за годину до початку переговорів президента РФ з Олафом Шольцем, лідером Німеччини - однією з країн Нормандської четвірки.