Депутати Верховної Ради змінили механізм нарахування своїх зарплат

Заробіток парламентарів “відв'язали” від надбавок Кабміну та “прив'язали” до прожиткового мінімуму.

Григорій КОНСТАНТІНОВ

Верховна Рада змінила механізм нарахування зарплати народних депутатів. Заробіток парламентарів “відв'язали” від надбавок Кабміну та “прив'язали” до прожиткового мінімуму.

За зміни до закону "Про статус народного депутата України" ( №7002 ) проголосували на засіданні у вівторок, 15 лютого. "За" висловилися 333 народні депутати, фракція ОПЗЖ утрималася.

- Прирівнення народних депутатів України в умовах оплати праці до членів Кабінету Міністрів України (як це передбачено чинною редакцією статті 33 Закону України «Про статус народного депутата України» може призвести до збільшення видатків на оплату праці, які не є забезпеченими обсягами бюджетних асигнувань, у тому числі на оплату праці в 2022 році, - йдеться в пояснювальній записці до законопроекту.

Заробітна плата парламентарів складатиметься з окладу, прив'язаного до прожиткового мінімуму, з посади, а також з надбавок та доплат до посадового окладу. Їх мають право встановлювати комітети. Голова підкомітету з питань регламенту Верховної Ради Павло Фролов запевнив у блозі для Цензор.НЕТ, що зарплата нардепів не збільшується.

- Законопроект усуне прогалини у питаннях оплати праці народних депутатів, що виникли в зв'язку із змінами алгоритмів визначення складових заробітної плати членів Кабміну, - написав він.

Законопроект зареєстрували у Верховній Раді 1 лютого. Серед його авторів голова парламенту Руслан Стефанчук, голова фракції "Слуга народу" Давид Арахамія, співголова депутатської групи "За майбутнє" Тарас Батенко, голова фракції "Голос" Олександра Устінова, співголова "ЄС" Герасимов Артур, представник "Батьківщини" Сергій Соболєв.