Німеччина дала Україні гроші, а зброї знову не дала. Підсумки зустрічі Зеленського та Шольця

Канцлер запевнив, що російські військові активності біля кордонів України не мають підстав.

President.gov.ua

Президент Володимир Зеленський піднімав під час переговорів із канцлером Олафом Шольцем тему постачання зброї з Німеччини в Україну, але зрушень у цьому питанні немає. Про це стало відомо із висловлювань сторін після зустрічі у Києві 14 лютого.

- Для України дуже важливою є закупівля озброєння та військової техніки із застосуванням механізмів Агентства НАТО з підтримки та закупівель. Це питання я також порушував, - сказав Зеленський на брифінгу за підсумками зустрічі із Шольцем у Києві.

Канцлер Німеччини Олаф Шольц заявив, що уряд опрацьовує питання постачання озброєння Україні. При цьому він наголосив, що коли будуть результати – Берлін повідомить.

- Ви знаєте про ставлення Німеччини щодо постачання зброї. Ви знаєте, що ми і так є найбільшим фінансовим донором для України. Це питання ми опрацьовуємо знову і знову, якщо щось зміниться – ми повідомимо вас, - заявив Шольц.

На підтвердження цих слів стало відомо про виділення нових кредитів для України. Один із них – на суму 150 млн євро – це швидка виплата.

- Я можу оголосити швидку виплату 150 млн. євро з поточного незв'язаного фінансового кредиту. І можу оголосити новий незв'язаний кредит, – заявив Шольц.

"Питання членства України в НАТО зараз не актуальне"

Питання членства України в НАТО на даний момент не є актуальним, заявив канцлер Федеративної Республіки Німеччина Олаф Шольц.

- Щодо членства в Альянсі, зараз неактуально. Тому трохи дивно, що російський уряд зробив предметом великих політичних дискусій питання, яке не стоїть зараз на порядку денному, - вважає він.

При цьому, за словами канцлера, Німеччина "стоїть пліч-о-пліч" на стороні України і підтримує її на європейському шляху.

– Російські військові активності (на кордонах України – прим.авт.) для нас необґрунтовані, немає логічних причин для цього нарощування військового потенціалу, – додав Шольц.

Німеччина займає більш стриману щодо інших країн позицію щодо санкцій проти Росії у разі агресії (наполягали, щоб заходи не торкнулися енергетичного сектора - і це ще раз стало зрозумілим після заяви Зеленського щодо різних із Шольцем оцінок "Північного потоку-2"), а також не надає Україні допомоги зброєю та технікою. У зв'язку з цим МЗС України довелося спростовувати чутки, що Зеленський скасував раніше заплановану зустріч з Бербок саме через невдоволення позицією ФРН.