Володимир Зеленський та канцлер Німеччини Олаф Шольц розпочали переговори у Києві

Програма візиту включає не лише переговори, але й меморіальні заходи.

Канцлер Німеччини Олаф Шольц прилетів до Києва, його кортеж уже під'їхав до Маріїнського палацу, де голову ФРН зустрів президент Володимир Зеленський. Вони ве почали переговори, повідомляє Офіс президента України.

- Після завершення зустрічі відбудуться українсько-німецькі переговори під головуванням Володимира Зеленського та Олафа Шольца. Президент України та Федеральний канцлер Німеччини також проведуть зустріч з представниками засобів масової інформації, - сказано у повідомленні.

Напередодні Шольц заявив, що сьогодні у Києві і завтра у Москві він продовжить переговори відносно все ще дуже серйозної ситуації на українському кордоні.

- Ми терміново очікуємо на ознаки деескалації з боку Москви. Подальша військова агресія мала б дуже серйозні наслідки для Росії. Я абсолютно погоджуюся з нашими союзниками в цьому. Ми є свідками дуже, дуже серйозної загрози миру в Європі, - сказав Шольц.

Програмою візиту до Києва передбачено переговори з президентом Зеленським у вузькому та розширеному складі, а також спільний обід після зустрічі з пресою. Глава німецького уряду покладе квіти до пам'ятників Невідомому солдатові та Небесній сотні.

Після цього 15 лютого Шольц вирушить до Москви, де відбудеться його зустріч із президентом РФ Володимиром Путіним. Напередодні візиту до України та РФ, 7 лютого, канцлер Німеччини побував у Вашингтоні, де обговорив ситуацію навколо України із президентом США Джозефом Байденом.

8 лютого з візитом в Україні перебував президент Франції Емманюель Макрон (відповідно, 7 лютого він був у Москві), а 7-8 лютого Київ відвідали міністри закордонних справ Франції та Німеччини Жан-Ів Ле Дріан та Анналена Бербок. Від початку лютого до столиці України вже приїжджали Борис Джонсон та Реджеп Ердоган, а також прем'єри Польщі й Нідерландів.

Німеччина займає більш стриману щодо інших країн позицію відносно санкцій проти Росії у разі агресії (наполягали, щоб заходи не торкнулися енергетичного сектора), а також не надає Україні допомоги зброєю та технікою. У зв'язку з цим МЗС України довелося спростовувати чутки, що Зеленський скасував раніше заплановану зустріч із Бербок саме через невдоволення позицією ФРН.