Мінінфраструктури: небо над Україною відкрито, літати продовжують 29 іноземних авіакомпаній

У крайньому випадку повертатиме людей з-за кордону держава.

facebook.com/oleksandr.kubrakov

Інформація про закриття повітряного простору України не відповідає дійсності. Про це йдеться у заяві Мінінфраструктури.

- Закриття авіапростору є суверенним правом України, відповідне рішення не ухвалювалося... Більшість авіакомпаній продовжують операційну діяльність без обмежень. Зокрема, 29 іноземних авіакомпаній виконують польоти з 34 країн світу, - йдеться у Фейсбуці.

У відомстві визнали, що деякі перевізники виникли складнощі зі страхуванням. Україна має намір надати їм "додаткові фінансові гарантії для підтримки авіаринку".

- Ринки страхових послуг, як і ринки капіталу, вразливі до інформаційному полю. Очікуємо, що вже найближчим часом ситуація стабілізується. Для цього Уряд, Офіс Президента та наші міжнародні партнери розробляють спільні рішення, – повідомив міністр інфраструктури Олександр Кубраков.

За його словами, у крайньому випадку "держава забезпечить повернення всіх громадян України з-за кордону".

Що трапилося

13 лютого український лоукостер SkyUp повідомив, що посадив літак Мадейра-Київ у Кишиневі через заборону лізингодавця з Ірландії влітати у повітряний простір України. Пасажири дістануться України на чотирьох автобусах, написав у Фейсбуці спікер МЗС Олег Ніколенко.

Нардеп із фракції “ЄС” Олексій Гончаренко заявив у своїх соцмережах, що з 14 лютого повітряний рух в Україні може бути припинено.

12 лютого видання NOS повідомило, що нідерландська авіакомпанія KLM тимчасово зупиняє польоти до України. На сайті KLM інформації про заборону польотів поки що немає.