П'ять продуктів для зміцнення імунітету

Допомагаємо організму перенести зимові холоди та перепади температур.

Анастасія Осипова/Архів «КП»

Погода холодна - довкола лютують нежить, кашель та інші «радості». Зрозуміло, боліти не хочеться нікому. Тож давайте трохи допоможемо нашому організму, щоб не застудитися.

Про гартування навіть думати не хочеться. Може, можна щось чарівне з'їсти? Ось п'ятірка найбільш підходящих до зміцнення імунітету продуктів, на думку дієтологів.

Квашена капуста

Цей продукт дуже багатий на різні речовини, корисні для імунітету.

Насамперед - вітамін С, який необхідний для вироблення інтерферонів, Т-лімфоцитів - клітин імунної системи. Також він потрібен і для синтезу колагену - білка, що становить основу сполучної тканини та забезпечує її міцність та еластичність. Колаген - це ще й основа для слизової поверхні носоглотки, і вироблення цієї речовини потрібно, щоб вона мала здатність не пропускати інфекцію.

А ще квашена капуста багата на пребіотики - харчування для трильйонів бактерій, що живуть у нас у кишечнику. Вчені називають їх мікробіом. Ця корисна мікрофлора бореться із шкідливими вірусами і бактеріями, що рвуться в наш організм. Але її треба підгодовувати, тут якраз і хороша квашена капуста.

Проте кисла капуста ще й пробіотик, тобто містить у собі ті дружні бактерії, які поповнюють наш мікробіом. Ці бактерії утворюються під час ферментації при заквашуванні капусти.

А ще в цьому продукті є янтарна кислота, необхідна для повноцінної роботи мітохондрій: вона дає нашим клітинам енергію. А нам - можливість підбадьоритися, особливо коли ми відчуваємо втому. Саме тому, до речі, квашену капусту так правильно їсти ще й у стані похмілля.

Яйця та яловича печінка

Білкові продукти теж дуже важливі, тому що білкам імунної системи потрібно з чогось синтезуватися.

Найкраще засвоюється яєчний білок.

Щодо м'ясних продуктів, то найкориснішим наш експерт вважає яловичу печінку. Це справжній суперфуд. У ній багато заліза, дуже корисного для імунної системи цинку, вітамінів В, які є каталізаторами та регулювальниками всіх біохімічних процесів, що дуже важливо для нас.

Імбир

А ось ця пекуча східна пряність теж лікар хоч куди: захищає нас разом від кількох видів бактерій, вміє знімати запалення, має протигрибкові властивості.

На думку дієтологів, найкраще шматочки імбиру заварювати в чашці разом з чаєм. Тоді ви зможете відчути ще й додатковий зігріваючий ефект цієї прянощі.

Печінка тріски

Для імунітету надзвичайно важливий вітамін D. Наукові дослідження показали, що він не лише забезпечує міцність кісткової тканини, а й впливає на вироблення білків імунної системи.

А печінка тріски - рекордсмен за вмістом цього вітаміну.
Чайної ложки продукту на бутерброді або в салаті достатньо для забезпечення добової потреби у вітаміні D.

Є тут і вітамін А, який так любить наша слизова оболонка, а вона, нагадаємо, перша перешкода на шляху інфекції.
Ну і звичайно, печінка тріски містить важливі для імунітету омега-3 - жирні кислоти, що мають протизапальні властивості.

Ацидофілін

Для нашого мікробіома необхідні різні бактерії, у тому числі лакто- та біфідобактерії. Однак у кислому середовищі шлунка (напевно, засмутимо вас!) мікроорганізми кисломолочних продуктів - йогуртів, кислого молока, ряженки, кефіру - в основному гинуть.

А ось ацидофільні мікроорганізми більш стійкі, їх виживання вище.

Так що на полицях з молочкою вибирайте ацидофілін - користі від нього більше.