У Берліні завершилися переговори у "нормандському" форматі на рівні радників лідерів України, Франції, Німеччини та Росії. Зустріч тривала понад 9 годин, але сторонам не вдалося погодити будь-які загальні документи. Про це заявив голова офісу президента Андрій Єрмак на брифінгу за підсумками зустрічі.
- Ми не змогли дійти якогось спільного документа. Справді, сьогодні майже 9 години тривали ці переговори, - заявив Єрмак.
Водночас, представник України висловив надію на проведення наступної зустрічі в "нормандському форматі".
- Я хочу сказати, було б дуже добре, якби на другій зустрічі в "нормандському" форматі після тривалої перерви ми змогли б щось узгодити... Бажання таке є, але сьогодні сталося - як сталося. Ми продовжуємо працювати. Я думаю, що ми зустрічатимемося дуже скоро знову, - наголосив він.
За словами Єрмака, під час сьогоднішньої зустрічі радники лідерів України, Росії, Німеччини та Франції підтвердили наявність "Мінських угод" та необхідність їх виконання.
– Українська сторона налаштована на конструктивний діалог. Усі підтвердили сьогодні, що ми маємо "Мінські угоди" і їх треба виконувати, - сказав глава Офісу президента.
А В ЦЕЙ ЧАС
В Офісі президента підбили підсумки зустрічі в Берліні. У відомстві заявили, що сторони підтвердили готовність продовжувати переговори у "нормандському" форматі та погодилися з необхідністю відновити роботу ТКГ.
- Під час переговорів Андрій Єрмак наголосив, що Україна послідовно виступає за політико-дипломатичне врегулювання конфлікту. Тому українська сторона й надалі вживатиме заходів для активізації роботи всіх наявних переговорних форматів з метою просування мирного процесу. Усі сторони підтвердили готовність продовжувати переговори у Нормандському форматі, а також погодилися з необхідністю розблокування роботи Тристоронньої контактної групи, – зазначено у заяві.
Переговори радників " нормандської четвірки " відбулися Берліні 10 лютого. Востаннє зустріч представників України, Росії, Франції та Німеччини відбулася у Парижі 26 січня. Тоді сторони вперше з 2019 року зуміли прийняти спільне комюніке щодо дотримання режиму припинення вогню на Донбасі. Також представники країн "нормандської четвірки" вирішили продовжити розмову за 2 тижні у столиці Німеччини.