Увесь 2021 рік українські чиновники та громадські діячі продовжували "перетягування каната" з Росією за право називатися батьківщиною борщу і доклали до цього чимало зусиль. Краще б вся ця енергія (і бюджети) були використані у мирних цілях, тобто на добробут громадян. Тому що задоволення зварити та скуштувати український борщ за минулий рік зросло у ціні на 30%. І саме ця нудна матеріальна подробиця непокоїть українців, а не те, чи борщ стане частиною нематеріальної спадщини ЮНЕСКО, як мріють у Мінкульті.
Про зростання вартості борщу на третину свідчать результати моніторингу Офісу ефективного регулювання ( BRDO ), опубліковані 10 лютого.
Порція борщу на чотирьох осіб, приготовлена за традиційним рецептом, у лютому 2022 року коштуватиме 80,92 грн. Порівняно з лютим 2021 року (62,06 грн.) ціна зросла більш ніж на 30%.
Найбільше зросли ціни на городину. Порівняно з лютим 2021 року більш ніж удвічі зросли ціни на буряк та моркву та майже вчетверо – ціна капусти. Єдиний овоч, ціна якого зросла несуттєво, – картопля (+5.05%). Також не дуже подорожчали свинина (+12.03%) та сметана (+8.78%).
Дивуватися в цій тенденції нема чому - ще у березні 2021-го, провівши власне дослідження, "КП" в Україні" з'ясувала, що лише з початку року за неповні три місяці борщ подорожчав майже на 20%. Натомість Міністерство агрополітики бадьоро рапортує, що потужна агродержава Україна наразі годує 400 мільйонів людей по всьому світу, а до 2030 року планує прогодувати мільярд. Але, здається, про інтереси сорока мільйонів українців при цьому забули. Тож борщу ще дорожчати та дорожчати.