Сьогодні в Україні можна отримати погодження на будівництво в електронному вигляді у декілька кліків та за мінімум часу, коли рішення ухвалює не чиновник, а система на підставі прозорого та зрозумілого алгоритму й перевірки відповідних даних в інших реєстрах. Про це повідомила очільниця партії «Слуга народу» Олена Шуляк під час виступу на Diia Summit.
- Всі, хто хоч раз мав спільну справу з ДАБІ, ніколи б не повірили, що на ринку можна працювати без корупції та подвійних стандартів, - заявила Олена Шуляк, ініціаторка закону про єдину електронну систему в містобудуванні. – Ще у 2019 Верховна Рада підтримала законопроект про запровадження Єдиної державної електронної системи у містобудуванні. Був прописаний алгоритм роботи електронної системи, що міститиме всі послуги, які на той час надавала лише ДАБІ.
Олена Шуляк підкреслила, що це був перший продукт дії: гордість команди та Міністерства цифрової трансформації.
- Торік так почали працювати електронні послуги для категорії об’єктів СС1, а сьогодні ми запустили автоматичний дозвіл на будівництво. А це означає, що одна з найкорупційніших послуг в історії України нарешті йде в минуле, – зазначила лідерка партії.
На сьогодні у “Дії” у розділі е-системи доступні 15 послуг, які надаються як ринку, так і громадянам. За час роботи системи кількість користувачів перетнула позначку в 1 мільйон. Йдеться про отримання дозволів на початок будівництва та багато іншого.
- Тобто якщо раніше для того, щоб почати будівництво, треба було зібрати майже 10 кілограмів паперів і зловити “щасливі години” прийому в ДАБІ, то наразі достатньо зайти в систему і просто внести всі необхідні дані. Такий підхід не просто береже нерви, час та кошти, але й всерйоз змінює будівельну сферу, - підкреслила очільниця партії.
В планах команди - повістю цифровізувати будівельну сферу України: щоб всі дозвільні документи на будівництво оформлювалися виключно через систему. Щоб місцева влада позбавилася дозвільних функцій і отримала справжню контрольну за забудовами з порушеннями.
- Всі ці норми запрацюють після остаточного ухвалення законопроєкту №5655, який впроваджує реформу містобудівної діяльності. За цей документ парламент має голосувати вже цієї весни, - повідомила Олена Шуляк.