Макрон "здав" українську владу, заявивши, що закон про перехідний період на Донбасі відкликали на вимогу Росії

В Україні відкликання законопроекту аргументували необхідністю доопрацювати його.

kremlin.ru

Президент Франції Еммануель Макрон підтвердив, що проект закону "Про основи державної політики перехідного періоду" (на Донбасі) знято з розгляду Верховної Ради України за домовленістю в рамках Нормандського формату, де цього вимагала Росія. Про це він заявив на прес-конференції у Москві після зустрічі з Володимиром Путіним.

Макрон підтримав це рішення українського керівництва.

- Хочу вітати зусилля президента Зеленського щодо виконання зобов'язань, які він взяв на себе в рамках [Нормандського] формату, зокрема зобов'язання відкликати закон, який не відповідає Мінським угодам. І цей закон з ініціативи Зеленського було відкликано, – заявив він.

Макрон не уточнив назву законопроекту, про який йдеться, проте останнім часом із Ради було відкликано лише один законопроект - "Про основи державної політики перехідного періоду", який передбачав правила реінтеграції окупованих територій.

Крім того, Макрон дав зрозуміти, що отримав від Путіна гарантії того, що РФ не визнає незалежність так званих "ЛНР" та "ДНР", бо це суперечить Мінським домовленостям.

Припущення, що зняття закону про перехідний період - поступка РФ, неодноразово заперечувала українська влада. Формально він був відкликаний рішенням уряду, який для цього провів екстрене засідання перед нормандською зустріччю на рівні радників у Парижі. Так, Давид Арахамія назвав законопроект "передчасним" та аргументував відкликання необхідністю доопрацювати документ.

Представники партії "Голос" (Кіра Рудик) та "Євросолідарність" (Ірина Геращенко) затребували від української влади пояснень у світлі слів Макрона.

Раніше Дмитро Кулеба на брифінгу з головою МЗС Німеччини Анналеною Бербок спростував, що Захід підштовхує до поступок щодо Донбасу. На цьому ж брифінгу Кулеба та Бербок спростували інформацію й про те, що зустріч німецького міністра із Володимиром Зеленським не відбулася з політичних причин. Проте CNN із посиланням на джерела в українському керівництві стверджує протилежне.