У Києві невідомі обікрали Верховний суд України. З території відомства зникло 68 автомобілів на суму 12,5 мільйона гривень. Про це повідомляється на сторінці у Фейсбуці "Верховний суд України ".
-У ніч із 3 на 4 лютого 2022 року з території за адресою вул. Філіпа Орлика, 4, 4 А та 8 зникли без будь-якого погодження на переміщення з власником та матеріально відповідальними особами 68 автомобілів на суму 12 млн 523 тис. 569 грн, що належали Верховному Суду України, - заявили у відомстві.
Як зазначено у повідомленні, виявивши зникнення майна, Верховний суд звернувся за допомогою до Національної поліції. Інші подробиці відомство не уточнює.
Із початку року це не перший випадок пограбування в українських судах. У січні із Західного апеляційного господарського суду було викрадено 120 тисяч доларів. Гроші вкрали з робочого сейфу судді Віри Грицев - грабіжник заліз на другий поверх ґратами на вікні першого поверху, його зафіксували відеокамери. Для затримання злочинця правоохоронцям знадобилося кілька днів - злодієм виявився раніше засуджений чоловік, його затримали на виході із казино.
ТИМ ЧАСОМ
Прес-секретар колишнього генерального прокурора Юрія Луценка – Лариса Сарган, написала у Фейсбуці, що дана інформація є брехнею. За її словами, аккаунт у Фейсбуці, який розповсюджує повідомлення від імені прес-центру верховного суду України – фейковий.
- Іноді «сенсація» криється у простому – «я держслужбовець, мій робочий день з 9 до 18, а у п'ятницю – і зовсім до 16.45. А доступ до офіційного облікового запису відомства тільки з робочого комп'ютера». Таке пояснення легко може з'явитися у понеділок на офіційному обліковому записі Верховного суду, - написала Сарган.
За її словами, на неофіційному обліковому записі ЗСУ публікується різна інформація, у тому числі - скопійована з офіційного облікового запису суду, щоб у користувачів мережі не виникало питань у справжності повідомлень.
- Отже, є сенсаційна новина: миші чи щури з'їли з двору Верховного суду України 68 автомобілів більш ніж на 12 млн. грн. Новина миттєво розлетілася не лише стрічкою фб, а й у ЗМІ. Ніхто не додумався перевірити справжність повідомлення, а навпаки – видав її з посиланням на прес-службу ЗСУ. Вивчіть самі – два акаунти з майже однаковою назвою. Але з різним наповненням: офіційним і «для сміху», - наголосила вона.