У Міністерстві охорони здоров'я України спростували міфи, пов'язані з коронавірусом та вакцинацією. Добірку спростування оприлюднили у фейсбуці МОЗ.
- А чи правда, що мікрочіп у таблетках для контролю за населенням? Чи дійсно спеціальною дієтою можна очистити організм від вакцини? Міністерство охорони здоров'я України спільно зі Stopfake публікує дайджест спростування медичних міфів №20 – "Чистий мозок", - зазначили у пості.
МІФ: Поствакцинальний детокс після щеплення від COVID-19
- У мережі поширюються схеми "поствакцинальної детоксикації" після щеплень від COVID-19, в яких "експерти" рекомендують приймати ванни з англійською сіллю, провести детокс кишечника, перейти на спеціальну дієту, вживати ряд біодобавок і створити "атмосферу підвищених вібрацій" пошкоджених мРНК-вакцинами генів, - уточнили в МОЗ.
У відповідь на це в Міністерстві охорони здоров'я заявили, що імунна відповідь на вакцину є захисною, її не можна обернути назад або скасувати.
- Побічні ефекти після вакцинації від COVID-19, які виникають у частини людей, не є індикатором того, що вакцина містила якісь шкідливі речовини і організм людини потребує детоксикації. Побічні ефекти (наприклад, головний біль, біль у м'язах, озноб, нудота та інші) є нормальними ознаками того, що організм людини, яка отримала вакцину, створюють захист, - стверджують у відомстві.
Більше інформації про цей міф у МОЗ запропонували дізнатися за посиланням.
МІФ №3: Гендиректор Pfizer зізнався, що мікрочіп у пігулках – для контролю над населенням
- У мережі поширюється інформація про нові плани щодо "контролю за населенням", нібито озвучених керівником фармацевтичної компанії Pfizer Альбертом Бурлою. За твердженням користувачів, він нібито рекомендує вставляти мікрочіп у таблетки з метою контролю того, проковтнув пацієнт ліки чи ні. Як доказ, користувачі мережі публікують відеовиступ Альберта Бурли, в якому він дійсно розповідає про технологію біочіпа в ліках, - зазначили в МОЗ.
У відповідь на це у відомстві заявили, що цитату взяли з виступу генерального директора Pfizer Альберта Бурли, який було знято в 2018 році. Тобто приблизно два роки до пандемії COVID-19.
- Альберт Бурла говорив про препарат для лікування шизофренії, що містить цифровий датчик для відстеження прийому пацієнтом препарату. Вакцини, а також лікарські препарати, які застосовуються для лікування COVID-19, не містять мікрочіпів, - пояснили у відомстві.
Більше про цей міф можна прочитати за посиланням.
МІФ №4: Бустерна доза вакцини COVID-19 збільшує зростання ракових клітин.
- Дезінформатори розповідають, що бустерна доза вакцини проти COVID-19 нібито посилює рак. Це стало відомим завдяки першому задокументованому факту канцерогенного ефекту вакцини проти COVID-19. Публікацію супроводжує фотографія, де нібито зображено поширення раку лімфатичної системи до і після вакцинації третьою дозою проти COVID-19. У таких повідомленнях йдеться, що 66-річний чоловік, якому належать знімки, на момент першої вакцинації не був хворий на рак (або хворобу не було виявлено). Знімки до і після бустера з різницею в 22 дні нібито демонструють, як третя доза вакцини суттєво посилила зростання метастазів у всьому організмі.
Докладніше можна дізнатися у спростуванні за посиланням.
- Описаний випадок не є науковим дослідженням, і не може продемонструвати причинно-наслідковий зв'язок між вакцинами мРНК та появою чи збільшенням пухлин. Центри контролю та профілактики захворювань у США (CDC) рекомендують людям з онкологією, помірною чи сильно ослабленою імунною системою отримати бустерну дозу вакцини для кращого захисту від COVID-19, - прокоментували у МОЗ.
МІФ №5: Міжнародний суд у Гаазі визнав пандемію COVID-19 геноцидом та фейком
- Чимало користувачів у соцмережах поширюють новину про те, що Міжнародний суд ООН у Гаазі нібито "після чотиримісячного розгляду визнав геноцидом людства та фейком вигадану COVID 19 – пандемію", - повідомили представники Міністерства.
За даними МОЗ, серед справ, які перебувають на розгляді у Міжнародному суді ООН у Гаазі, відсутня справа щодо пандемії COVID-19. У відомстві наголосили, що "Міжнародного суду загального права" не існує.
Докладніше запропонували почитати за посиланням.