Оновлення інфраструктури та ефективність перевезень: Наглядова рада УЗ провела перше засідання

За словами міністра інфраструктури Олександра Кубракова, ці пріоритети збігаються з цілями, які ставлять перед перевізником Президент і Кабмін.

На першому засіданні нового складу Наглядової ради АТ «Укрзалізниця» було визначено пріоритети подальшого розвитку компанії. Ними стали: трансформація пасажирських перевезень, масштабне оновлення інфраструктури у рамках програми Президента Володимира Зеленського «Велике будівництво» та підвищення ефективності вантажних перевезень. Про це повідомило Міністерство інфраструктури після засідання Наглядової ради.

За словами міністра інфраструктури Олександра Кубракова, ці пріоритети збігаються з цілями, які ставлять перед перевізником Президент і Кабмін.

«Початок роботи нової Наглядової ради "Укрзалізниці" є важливим етапом для реформи корпоративного управління. Із самого початку наша команда заявляла про необхідність дотримання принципів OECD (Організації економічного співробітництва та розвитку – ред.), налагодження ефективної роботи Правління та Наглядової ради», - сказав Кубраков.

За його словами, за останні пів року, поки йшло формування складу нової Наглядової ради, для успішного проведення реформи української залізниці було створено гарну основу. Зокрема, було підвищено вантажні тарифи, налагоджено закупівлі електроенергії безпосередньо у виробника, вирішено проблему оподаткування земель, що перебувають у користуванні УЗ. Також стартувала програма поновлення парку вантажних вагонів, розрахована на десять років.

Повноваження попередньої Наглядової ради було припинено у вересні минулого року, коли у чотирьох членів ради закінчилися терміни дії контрактів.

До нового складу Наглядової ради УЗ увійшли: Анатолій Амелін, Александер Дол, Якуб Карновскі та Гепард Хафер. Вони увійшли до ради як незалежні члени. Сторону держави в Наглядовій раді УЗ представлятимуть: Сергій Лещенко, Давид Ломджарія та Сергій Москаленко.

Головою ради обрали Гепарда Хафера, заступником – Сергія Лещенка. На своє наступне засідання рада має зібратися вже наприкінці лютого.

Про старт оновлення української залізниці в рамках президентської програми «Велике будівництво» було повідомлено наприкінці минулого року. За даними заступника керівника Офісу Президента, координатора програми «Велике будівництво» Кирила Тимошенка, програма передбачає виробництво не менше 500 нових пасажирських вагонів, електрифікацію 500 км колій та створення нових швидкісних маршрутів між великими містами, розвиток приміського сполучення та багато іншого.

#укрзалізниця #велике будівництво #програмапрезидента #нова залізниця