Голова обласної організації «Слуга Народу» Павло Мельник зазначив, що їхня партія – перша, яка застосувала на практиці імперативний мандат.
- Впровадження механізму відкликання депутатів, які втратили довіру виборців, було одним із перших пунктів програми нашої політичної сили. Якщо депутат забуває, що обіцяв своїм виборцям, з якою програмою йшов, яка його команда делегувала, то ця особа має бути відкликана. Замість неї до місцевої ради має пройти наступний за списком партії. Саме існування імперативного мандату змушуватиме і першого, і другого цінувати народну довіру та знати, що за зраду виборців на нього чекає не ефемерна політична відповідальність, а реальне позбавлення депутатського мандату, - сказав Павло Мельник.
Йдеться про відкликання чотирьох депутатів обласної ради з народної ініціативи – Віталія Толочека, Сергія Селевича, Юрія Капустянського та Романа Терехова.
Рішення підтримане одноголосно на зборах Запорізької обласної організації політичної партії «Слуга Народу».
Про збори повідомлять також і Запорізьку обласну територіальну виборчу комісію, а протокол зборів направлять Національній Раді Громад, щоб там розглянули рішення та надали рекомендації Політраді Партії про відкликання вищезгаданих депутатів.
Одна з причин відкликання – те, що депутати не увійшли до фракції місцевої організації партії, за виборчим списком якої їх було обрано.
Як зазначив голова Запорізької обласної організації «Слуга Народу» Павло Мельник, «Слуга Народу» – перша політична партія, яка на практиці застосувала імперативний мандат. Він додав, що у парторганізації й надалі стежитимуть за діяльністю депутатів.
- Бути депутатом «Слуги Народу» – це мати величезний кредит довіри як від однопартійців, так і від виборців. І тому, хто це нехтує, не місце ні у фракції, ні в партії «Слуга Народу", - підсумував Павло Мельник.