Великобританія виділить 1,7 мільярда фунтів стерлінгів на будівництво українського флоту та майже 2 мільярди фунтів стерлінгів на загальні енергетичні та інфраструктурні проекти. Про це 1 лютого під час спільного брифінгу президента України та прем'єр-міністра Великобританії повідомив Володимир Зеленський.
Флот, кіберзахист, інфраструктура
- цінуємо сприяння та практичну допомогу з боку Великобританії. Це 1.7 мільярда фунтів стерлінгів для військово-морського флоту України, побудова сучасних українських військово-морських баз, пакет безпеки та озброєння. Крім цього, ми домовилися про спільні дії для забезпечення миру, безпеки, стабільності в Чорноморському регіоні та активізацію взаємодії у сфері кіберзахисту та кібербезпеки. Позаторік ми підписали угоду про співпрацю, вільну торгівлю та партнерство. Воно успішно працює, що доводить зростання обсягу нашої двосторонньої торгівлі на 60%, – наголосив президент.
Також Великобританія надала кошти на реалізацію спільних з Україною інфраструктурних та енергетичних проектів.
- Крім коштів для ВМФ України, Великобританія виділяє майже 2 млрд фунтів стерлінгів на реалізацію спільних з Україною конкретних та взаємовигідних проектів в інших сферах, зокрема, в інфраструктурі та енергетиці, – розповів Зеленський.
"Розвиток вільного та багатого суспільства"
Прем'єр-міністр Великобританії Борис Джонсон під час офіційного візиту до Києва 1 лютого у свою чергу заявив, що Британія надасть Україні 88 млн. фунтів (близько 3,4 млрд. гривень) фінансової допомоги.
- Сьогодні я оголосив про додаткові 88 млн фунтів британського фінансування на підтримку системи належного управління та енергетичної незалежності України. Це фінансування має підтримати зусилля ваші, Володимире, та інших щодо розвитку вільного та багатого українського суспільства, вільного від зловмисного впливу, - сказав Джонсон на спільному із Зеленським брифінгу.
Зеленський назвав головне завдання нового союзу України, Польщі та Британії
Президент України вважає, що новий формат співпраці між Україною, Польщею та Великою Британією – це "хороший майданчик з питань безпеки та торгівлі".
- Я вважаю, що це дуже непоганий майданчик із питань безпеки та торгівлі на рівні міністрів закордонних справ. Ми вже розпочали роботу? – сказав глава держави.
Раніше Міністр закордонних справ Дмитро Кулеба розповів деталі про новий формат співпраці між Україною, Польщею та Британією. Про створення альянсу мали оголосити 1 лютого, але через хворобу глави МЗС Британії, яка не приїхала з Джонсоном до Києва, спільну заяву перенесли на найближчий час.