Зеленський про Мінські угоди: Я незадоволений усіма пунктами, але ми дорослі хлопчики – маємо робити те, що може сприяти деокупації

Президент незадоволений мінськими угодами, але Україна несе за них відповідальність і виконуватиме.

President.gov.ua

Президент України Володимир Зеленський, коментуючи можливість виконання Україною Мінських угод у повному їхньому обсязі, заявив, що не задоволений усіма їхніми пунктами, однак так чи інакше українська сторона зобов'язана виконувати мінські угоди.

– Я вже не пам'ятаю, хто підписав мінські угоди. Але я точно знаю, хто має їх виконувати. Ми відповідальні та несемо відповідальність за будь-які папери, документи чи закони. Ми відповідально ставимося до домовленостей, – заявив Зеленський на брифінгу після зустрічі з Борисом Джонсоном.

За його словами, Росія та Україна мають різночитання щодо окремих пунктів мінських угод.

- Ми по-різному належимо до порядку виконання пунктів. Але ми дорослі хлопчики, ми маємо робити щось, що може деокупувати наші території, щось, що захищає нашу державу в тому чи іншому вигляді, - додав Зеленський.

Зеленський також додав, що Київ паралельно з Нормандським форматом веде переговори про три- та двосторонні формати переговорів з Росією.

Напередодні секретар Ради національної безпеки та оборони Олексій Данилов заявив, що виконання мінських угод у нинішньому вигляді загрожує руйнуванням України та їх потрібно переглянути.

Україна хоче побачити сигнал про деескалацію - відведення військ

Володимир Зеленський заявив, що Україна очікує, коли Росія розпочне відведення своїх військ від кордонів України. За його словами, це буде важливим сигналом щодо деескалації.

- Ми дуже чекаємо на момент, коли Росія війська від наших кордонів. Це дуже важливий сигнал і єдина правдива відповідь РФ на питання, чи збираються вони продовжувати ескалацію. Не треба слів, треба зробити такий крок, – заявив Зеленський. – Це важливий крок, психологічно важливий не лише для Європи, а й для росіян.

При цьому він додав, що вздовж кордонів України сьогодні перебувають близько 100 тисяч російських військових.

- Загалом ми розуміємо, що від 30 до 50 тисяч військових та техніки на території окупованого Криму та 30-35 тисяч на окупованих територіях Донбасу перебувають і сьогодні близько 100 тисяч російських військ знаходяться вздовж кордонів України, - заявив Зеленський.

Коментуючи інформацію про відведення частини військ РФ від українських грані після закінчення навчань та перевірок боєготовності, Зеленський сказав: "Я б сьогодні не радів. Ми бачили і таку інформацію, раніше Росія відводила війська, а потім поверталася більша частина відведених військ".

Паралельно із брифінгом Зеленського та Джонсона проходила спільна прес-конференція Володимира Путіна з прем'єром Угорщини Віктором Орбаном. На ній російський лідер констатував, що у відповідях щодо гарантій безпеки США та НАТО не врахували ключові вимоги Росії і знову заговорив про те, що ухвалення України до НАТО підриває безпеку РФ. Жодних намірів про деескалацію та відведення військ президент Росії не озвучував.

Борис Джонсон після зустрічі із Зеленським озвучив думку, що вторгнення в Україну стане поразкою для Володимира Путіна, а українці будуть битися до останньої краплі крові.