Один із найкращих випускників України поїхав вчитися до Росії та втратив парламентську премію

Олексій Чикалов - один з 30  школярів, які найкраще в країні здали зовнішнє незалежне оцінювання у 2021 році – втратив премію 100 тисяч гривень.

ua.depositphotos.com

Хлопець вибув зі списку найкращих українських абітурієнтів. Причому вибув голосно – за його виключення з-поміж лауреатів премії голосували депутати Верховної ради (263 голоси «за») на засіданні парламенту.

Такої «честі» юний мешканець Запоріжжя, який здобув повну середню освіту в місцевому ліцеї «Логос», удостоївся з неоднозначного приводу. Чикалов не захотів здобувати вищу освіту в Україні, забрав документи з Харківського національного університету імені Каразіна, куди вступив за результатами ЗНО та поїхав. В Росію.

"КП в Україні" вдалося знайти Олексія. Він підтвердив, що зараз перебуває у Москві, оскільки вступив до Московського фізико-технічного інституту завдяки тому, що він в Україні брав участь у різних олімпіадах, у тому числі й у тих, які проводив МФТІ. Там він вважається призером третього ступеня та володарем похвальної грамоти.

Наказ про його зарахування до російського вишу датований 17 серпня 2021 року, а рішення про присудження щорічної премії Верховної ради найкращим учасникам ЗНО депутати ухвалили 1 грудня. І судячи з усього, винагорода належить лише тим, хто навчається в Україні. Як каже постанова – «з метою адресної підтримки найкращих учасників ЗНО..., стимулювання продовження ними навчання в установах вищої освіти України, підвищення престижності здобуття якісної освіти».

У рейтингу найкращих вузів світу МФТІ входить до групи вузів, що посіли 201–250 місце, а Харківський національний університет ім. Каразіна знаходиться в групі 511-520 місце. І те, що один з найкращих українських випускників надав перевагу якісній освіті на території іншої країни, говорить лише про одне: рівень нашої «вишки» поки що бажає багато кращого.

ДО РЕЧІ

Навчання сплатить уряд Росії

Олексій Чикалов був зарахований як іноземний громадянин на перший курс бакалавра за напрямом "Прикладні математика і фізика" за рахунок коштів федерального бюджету на місця в межах квоти уряду РФ. Разом з ним на цей самий напрямок було зараховано ще чотирьох громадян України.