Борис Джонсон у Києві: Найкраще, що ми можемо зробити – це донести громадянам Росії, що українці боротимуться до останньої краплі крові

А Володимир Зеленський знову наполягав на превентивних санкціях, заявивши, що профілактика краща за реанімацію.

President.gov.ua

Президент України Володимир Зеленський та прем'єр-міністр Великобританії Борис Джонсон на зустрічі в Києві у вівторок, 1 лютого, обговорили подальші кроки щодо стримування російської агресії. Про це український лідер повідомив на брифінгу після переговорів із британським прем'єром у Маріїнському палаці.

"Профілактика краща за реанімацію"

- Ми обговорили комплекс кроків щодо стримування Російської Федерації. Тут моя думка відома: слово "стримування" доводить її логічність. Будь-які заходи є дієвими до, а не після. Профілактика краща за реанімацію. Це доводить і нещодавнє рішення британського уряду щодо розробки закону, який посилить та розширить санкції за агресію проти України, - наголосив Зеленський у заяві за підсумками зустрічі.

Він також подякував Великій Британії за підтримку євроатлантичних прагнень України.

При цьому Борис Джонсон анонсував запровадження пакету антиросійських міжнародних санкцій саме у разі порушення російськими військами українського кордону.

- Ми також разом з іншими країнами готуємо пакет санкцій та інших заходів, які будуть активовані в ту саму хвилину, коли нога російського солдата наважиться перетнути український кордон і ступити на українську територію, - сказав прем'єр.

Глава британського уряду зазначив, що ці санкції погоджено зі США.

- Життєво важливо, щоб у Москві розуміли, що автоматично ці санкції набудуть чинності, щоб у ту хвилину, коли почнеться вторгнення на територію суверенної України, ці санкції почали працювати. Хотів би додати щодо позиції наших американських партнерів. Ми сподіваємось, що з ними ми вже погодили такий підхід, і ці санкції запрацюють одночасно, - сказав він.

"Вторгнення РФ в Україну може стати катастрофою"

Джонсон наголосив, що підтримка України - "не для того, щоб виявити ворожість до Росії, а щоб продемонструвати свою відданість захисту свободи, демократії та суверенітету України перед агресією.

Крім того, Джонсон заявив, що вторгнення РФ в Україну може стати політичною, гуманітарною та військовою катастрофою, причому не лише для РФ, а й для всього світу.

- Подальше вторгнення Росії в Україну було б політичною та гуманітарною катастрофою, а також військовою катастрофою. Мені здається, що це було б військовою катастрофою як Росії, так світу. І потенційне вторгнення було б поразкою для президента Путіна, – вважає він. - Найкраще, що ми можемо зробити, це донести громадянам Росії, що українці боротимуться до останньої краплі крові.

Спільна заява Джонсона та Зеленського: Право кожного українця – визначати своє майбутнє

Після зустрічі та брифінгу на офіційному сайті президента України з'явився текст спільної заяви. Наводимо її текст повністю.

Президент України Володимир Зеленський і прем'єр-міністр Сполученого Королівства Великобританії та Північної Ірландії Борис Джонсон зустрілися в Києві 1 лютого 2022 року для обговорення російської ворожої діяльності, що триває, включаючи нарощування військ.

Прем'єр-міністр наголосив на непохитній відданості Сполученого Королівства суверенітету, незалежності та територіальній цілісності України в межах її міжнародно визнаних кордонів. Сполучене Королівство стоїть пліч-о-пліч з Україною перед лицем російської агресії, що триває, яка становить загрозу миру і безпеці в регіоні, підриває глобальний порядок. Лідери наголосили, що право кожного українця – визначати своє майбутнє.

Вони попередили, що будь-яке подальше вторгнення Росії в Україну буде масштабною стратегічною помилкою та матиме жорсткі гуманітарні наслідки.

Україна та Сполучене Королівство погодилися працювати разом з метою зміцнення безпеки та обороноздатності України. Лідери також висловили прихильність до зміцнення енергетичної безпеки України та підтримання її зусиль у сфері «зеленої» трансформації. Прем'єр-міністр Джонсон оголосив про пакет нової фінансової допомоги у розмірі 88 млн фунтів стерлінгів для підтримки зусиль України щодо розвитку стійкості та зменшення залежності від постачання російських енергоносіїв.

Лідери країн ще раз підтвердили бажання поглиблювати стратегічне партнерство між Україною та Великобританією у всіх сферах, що становлять взаємний інтерес, а також продовжувати взаємодію, зокрема, в рамках Стратегічного діалогу Україна – Великобританія.