Аналітики з KSE: До кінця тижня в «червоній» зоні карантину можуть опинитися дев'ять областей

Найгірша ситуація - у західних регіонах.

REUTERS

Рівень захворюваності на коронавірус в Україні збільшується протягом останніх трьох тижнів. Однак при цьому госпіталізація та смертність «не рухається такими ж темпами». Про це йшлося під час брифінгу аналітиків Центру економіки охорони здоров'я KSE Institute.

За їхніми словами, до кінця поточного тижня у Київській школі економіки очікують параду входження регіонів до "червоної" зони.

- 9 регіонів України вже мають ознаки "червоної" зони та можуть бути переведені до неї. Приєднатися до Івано-Франківської та Рівненської областей, які у "червоній" зоні, ці області можуть уже цього тижня, - наголосили аналітики.

За їхніми словами, під загрозою входження до "червоної" зони такі області:

Погіршилася ситуація і в Києві, який 1 лютого опинився в "помаранчевій" зоні через перевищення норми динаміки госпіталізацій.

- Київ, Київська та Полтавська області - ці регіони демонструють найнижчі показники щодо захворюваності та найвищі – щодо вакцинації. Сьогодні Київ увійшов до "помаранчевого" рівня через динаміку, але рівень захворюваності продовжує бути одним із найменших, - наголосив керівник центру Юрій Ганіченко.

Він додав, що, незважаючи на постійний зріст, Україна ще не досягла пікових позицій і найближчим часом варто очікувати на подальше зростання числа захворювань. Що підтверджує раніше озвучені прогнози МОЗ, які обіцяли по 40-60 тисяч хворих щодня.

Що заборонено при локдауні:

Обмеження не діють, якщо у всіх учасників (відвідувачів), працівників та організаторів масових заходів, у тому числі релігійних, працівників кінотеатрів, театрів, музеїв або інших культурних закладів, розважальних закладів, ТРЦ, закладів громадського харчування, ринків, спортзалів та басейнів є "зелений" COVID-сертифікат.