Руслан Стефанчук: На випадок надзвичайної ситуації депутати мають таємні пакети

Про це заявив речник Верховної Ради Руслан Стефанчук під час брифінгу.

facebook.com/stefanchuk.official

Спікер Верховної Ради Руслан Стефанчук під час брифінгу в парламенті 31 січня розповів про дії народних депутатів на випадок надзвичайної ситуації, наприклад, відключення інтернету чи електрики.

- Якщо не буде інтернету, втрачається зв'язок, є відповідні пакети для депутатів. Вони під секретним грифом, під секретним режимом. Депутати відкривають, і там написано: якщо поганий зв'язок, ти робиш перше, друге, третє, коли збираємось у Верховній Раді, де. Єдине, що це є режим таємності, тому вибачте, як людина, яка перебуває під відповідним зобов'язанням, не можу розголошувати цю таємницю, - сказав Руслан Стефанчук.

Також спікер парламенту зазначив, що активно обговорюється надання можливості народним депутатам голосувати онлайн. Відповідний законопроект може з'явитись у Верховній Раді найближчим часом.

- Ми маємо зробити законодавчий запобіжник, щоб орган законодавчої влади не припиняв своєї роботи за жодних обставин… Коли буде максимальна кількість комунікативного ефекту, цей законопроект одразу буде внесено до Верховної Ради. Ми збирали керівників фракцій та Верховної Ради, обговорювали основні положення документа. Великих заперечень, окрім однієї-двох фракцій, не було. За моїми відчуттями, скоро має бути компроміс (за документом. - Прим. авт.), - заявив Руслан Стефанчук.

Вперше законодавчу ініціативу щодо проведення пленарних засідань Верховної Ради та засідань Комітетів ВР у режимі відеоконференції Руслан Стефанчук та його брат, народний депутат від "Слуги народу" Микола Стефанчук, внесли ще у березні 2020 року. Законопроектом встановлюється, коли та як народні депутати зможуть приймати рішення у режимі онлайн. Але у вересні 2020 року Стефанчуки зняли свій законопроект із розгляду.