В ОП підбили підсумки зустрічі у "нормандському форматі": Багато розбіжностей, але є просування

Що обговорювали представники чотирьох країн і чого дійшли.

inform-ua

У узгодженому спільному комюніке представники Німеччини, Франції, України та Росії наголосили, що налаштовані зменшити поточні розбіжності для просування переговорного процесу. Про це повідомляє прес-служба Офісу президента.

- Радники заявили, що підтримують безумовне дотримання режиму припинення вогню, про який було домовлено 22 липня 2020 року, попри розбіжності щодо інших питань виконання Мінських угод. Сторони також обговорили важливість активізації роботи Тристоронньої контактної групи та її робочих груп з метою швидкого прогресу у реалізації Мінських домовленостей, – зазначено у заяві відомства.

За словами першого заступника глави делегації України в ТКГ Андрія Костіна, лаконічність спільного комюніке демонструє те, що переговори відбувалися нелегко, але сторони намагалися знайти точки дотику.

- Сам факт поновлення роботи в "нормандському форматі" – це дуже позитивний сигнал. Сьогодні відбулася дуже змістовна непроста розмова – своєрідний аудит виконання як Мінських домовленостей, так і домовленостей лідерів Нормандського формату від 2019 року, - наголосив він.

Як зазначено у повідомленні, незважаючи на розбіжності сторін щодо бачення виконання Мінських домовленостей, у всіх учасників переговорів є настрій просуватися у переговорному процесі.

- Сьогодні наша дискусія була навколо війни, яка відбувається на Донбасі, навколо Мінських домовленостей та того, що розглядається у "нормандському форматі". Але я абсолютно чітко заявив, що сьогодні ми очікуємо на деескалацію не лише щодо окупованих територій, а взагалі на деескалацію навколо українських кордонів, - заявив голова Офісу президента Андрій Єрмак.

В Офісі президента зазначили, що українська сторона очікує від наступної зустрічі на конструктивну дискусію з результатами.

- Робота продовжується, Україна, як завжди, готова до переговорів, до зустрічей 24/7, бо для нас, для президента Зеленського, для всієї команди ціль – припинення війни, повернення наших територій. А сьогодні – це і зняття напруги, яка є, деескалація навколо українських кордонів, – підсумував Єрмак.

Зустріч у "нормандському форматі" відбулася в Парижі 26 січня. Переговори відбулися на рівні радників лідерів України, Росії, Німеччини та Франції. Тривали вони близько 8 години. Учасникам зустрічі вдалося вперше з 2019 року прийняти спільне комюніке з дотримання режиму припинення вогню на Донбасі та домовиться про наступну зустріч через 2 тижні у Берліні.