В ООН розповіли про катастрофічні наслідки пандемії для школярів

Закриття класів, як і раніше, зачіпає понад 635 мільйонів дітей у всьому світі.

pixabay.com

Пандемія коронавірусу негативно позначилася  на рівні знань школярів у всьому світі. За даними ООН, масштаби кількості дітей, які покинули навчання під час пандемії, "практично нездоланні". Крім цього, успішність багатьох школярів знизилася. Про це повідомляє The Guardian.

За даними Організації Об'єднаних Націй, до 70% 10-річних дітей у країнах з низьким та середнім рівнем доходу не можуть читати чи розуміти простий текст порівняно з 53% до пандемії.

За даними дитячого агентства ЮНІСЕФ, закриття класів, як і раніше, зачіпає понад 635 мільйонів дітей у всьому світі. При цьому діти молодшого шкільного віку стикаються із найбільшими втратами у навчанні після майже двох років пандемії.

- У всьому світі, від Ефіопії до США, діти втратили базові навички письма та рахунку, постраждало їхнє психічне та фізичне здоров'я. Наприклад, у Південній Африці школярі відстають від 75% навчальної програми. При цьому до 500 000 дітей взагалі покинули школу у період із березня 2020 року до жовтня 2021-го, - розповіли в ООН.

Втрати навчання спостерігалися й у США, зокрема у Каліфорнії, Колорадо, Теннессі, Північній Кароліні, Огайо, Вірджинії та Меріленді. У Техасі дві третини дітей 3-го класу (віком від 8 до 9 років) у 2021 році пройшли тести з математики нижче свого рівня порівняно з половиною дітей у 2019 році.

- У березні ми відзначимо два роки збоїв у глобальній освітній системі, пов'язаних із COVID. Простіше кажучи, ми спостерігаємо майже нездоланні втрати у шкільному навчанні дітей. Хоча збої у навчанні мають бути припинені, просто відкрити школи вже недостатньо. Школярі потребують інтенсивної підтримки, щоб надолужити втрачену освіту, - сказав голова відділу освіти ЮНІСЕФ Роберт Дженкінс.

Раніше голова Всесвітньої організації охорони здоров'я Тедрос Аданом Гебреїсус закликав усі світові держави працювати разом, щоб покласти край гострій фазі пандемії COVID-19.