Польський дипломат заявив, що українські портали атакували ті ж хакери, що зламували Бундестаг.

За словами Анджея Садося, кіберзлочинці пов'язані із російськими спецслужбами.

ВАЛЕНТИН ОГІРЕНКО/REUTERS

Група хакерів, які 14 січня атакували сайти низки українських міністерств та "Дію", пов'язані з російськими спецслужбами і причетні також до кібератаки на Бундестаг та електронні пошти низки польських чиновників. Про це під час зустрічі з журналістами заявив Постійний представник Польщі при ЄС Анджей Садось, слова якого цитує "Укрінформ".

- Згідно з наявною інформацією, кібернетична атака була скоєна групою хакерів, пов'язаних із російськими службами. Ця ж група хакерів відповідає за витік та оприлюднення листування офіційних осіб в уряді Польщі. Влітку минулого року ця група хакерів здійснила кібератаку на німецький Бундестаг перед виборами, що відбулися у вересні. Саме ця група була причетна до недавніх атак проти урядових порталів України, – заявив польський дипломат.

У кіберполіції України при цьому запевнили, що під час кібератаки жодного витоку інформації не було. У відомстві запевнили, що Кіберполіція, Держспецзв'язок та СБУ об'єднали зусилля та разом із міжнародними експертами встановлюють джерела походження кібератаки. А для належного реагування на подібні ситуації організовано постійний моніторинг фактів продажу баз з будь-яких ресурсів.

Що сталося

У ніч із 13 на 14 січня хакери зламали десятки сайтів важливих державних органів України. На кожному ресурсі зловмисники залишили повідомлення українською, російською та польською мовами про те, що всі особисті дані українців опиняться у мережі.