Хвиля "Омікрона": влада Києва агітує за "дистанційку"

Якщо це неможливо, слід стежити за дотриманням маскового режиму та інших заходів.

Григорій КОНСТАНТІНОВ.

Київська міська державна адміністрація закликала столичних роботодавців за можливості перевести співробітників на дистанційний режим роботи на тлі стрімкого зростання захворюваності на коронавірус, викликаний штамом " Омікрон ". Про це йдеться у повідомленні від 21 січня на фейсбук-сторінці КМДА.

– Місто радить роботодавцям по можливості перевести працівників на дистанційний режим роботи. Якщо це неможливо, необхідно провітрювати приміщення якнайчастіше, стежити за дотриманням маскового режиму та соціальної дистанції. А у разі появи перших симптомів застуди – залишатися вдома. Усі ці заходи можуть значно знизити швидкість поширення вірусу серед населення столиці, - заявила заступник голови КМДА Ганна Старостенко.

Вона наголосила, що штам коронавірусу "омікрон" дуже контагіозний (заразний при контакті - прим.авт.), особливо у закритих приміщеннях.

- Ми бачимо, що в Україні вже почалася нова хвиля пандемії коронавірусу, адже кількість нових випадків захворюваності на COVID-19 стрімко зростає. І Київ не стане винятком. Тому ми маємо бути готові та максимально запобігти поширенню вірусу серед мешканців міста, - пояснила вона.

Станом на сьогодні у столичних лікарнях перебувають 743 пацієнти (зокрема 38 дітей) із підтвердженим діагнозом COVID-19 та 45 (зокрема 13 дітей) – із підозрою на захворювання. У тяжкому стані 452 пацієнти. На ліжках інтенсивної реанімації перебувають 125 хворих. 17 - підключені до апарату штучної вентиляції легенів, ще 83 знаходяться на штучній неінвазивній вентиляції легень. Кисневої підтримки потребують 578 хворих. Міський голова Києва Віталій Кличко теж захворів на коронавірус, але впорався із заразою за чотири дні.

20 січня МОЗ офіційно визнало, що в Україну прийшла нова хвиля коронавірусу. Спалах захворюваності відзначається у західних регіонах країни. Станом на ранок 21 січня за добу зафіксовано понад 20 тисяч нових випадків, на день раніше - понад 18 тисяч. За прогнозами МОЗ та РНБО, у лютому захворюваність може стрибнути до 60 тисяч випадків на добу.