Влада Папуа-Нової Гвінеї ухвалила рішення про скасування смертної кари через 30 років після її повторного введення. Влада країни впевнена, що покарання не є ефективним засобом стримування серйозних злочинів, пише The Guardian.
Тепер такі правопорушення, як державна зрада, піратство, вбивство, включаючи насильство, пов'язане з чаклунством, і зґвалтування за обтяжливих обставин будуть каратися довічним ув'язненням без права дострокового або умовно-дострокового звільнення через 30 років.
Остання страта в Папуа-Новій Гвінеї відбулася у листопаді 1954 року в Порт-Морсбі. Після цього у 1970-му смертну кару скасували, але потім знову ввели у 1991-му, хоча від того часу нікого не стратили.
Представляючи законопроект про відміну смертної кари, міністр юстиції Браян Крамер заявив, що в камері смертників перебувають 40 ув'язнених. І додав, що державі не вистачає необхідних адміністративних механізмів та інфраструктури для гуманного покарання.
Раніше смертну кару остаточно скасували у Казахстані. Скасовано це покарання і в нашій країні. А ось у Росії вважають, що скасування смертної кари не відповідає менталітету.