Сенатори США запропонували спростити постачання зброї Україні

Вони підготували законопроект, який наділить главу Білого дому розширеними повноваженнями швидше укладати угоди безпосередньо з Києвом.

ЛІЯ МІЛЛІС/REUTERS

Законопроект про надання Україні зброї за прискореною програмою зареєстрували четверо американських сенаторів. Як повідомила прес-служба одного з авторів документа, республіканця Джона Корніна, "документ допоможе "усунути перешкоди для надання озброєнь Україні, прискорити їх доставку, проте при цьому не створює нової програми".

- Законопроект наділить президента розширеними повноваженнями швидше укладати угоди ленд-лізу безпосередньо з Україною та прискорити постачання військового обладнання, необхідного для захисту вразливого цивільного населення від російського військового вторгнення, - наголошується у повідомленні.

Наразі президент США може надавати озброєння країнам-союзникам у тимчасове користування, проте стосовно Києва ці повноваження є непрактичними через бюрократичні бар'єри. Згідно з текстом документа, американський лідер повинен підтвердити Конгресу, що зброя, що передається, необхідна для захисту цивільного населення в Україні. При цьому кібератака на неї з боку Росії також має розглядатися як збройний напад.

Політики також пропонують у разі схвалення залишити ленд-ліз у силі доти, доки Росія не відновить чисельність своїх військ на кордоні з Україною до рівня, що існував до березня 2021 року.

Ленд-ліз – це програма економічної допомоги США своїм союзникам у роки Другої світової війни. Вона була запущена 11 березня 1941 року. Через програму ленд-лізу Вашингтон активно допомагав союзникам технікою, боєприпасами та іншими військовими постачаннями. За час війни США надали по ленд-лізу озброєння на 600 мільярдів доларів за нинішнім курсом.