Біля станції "Академік Вернадський" мешкають майже 3 тисячі пінгвінів

Через снігопади і велику кількість льоду цього сезону птахи розмножувалися в непростих умовах.

facebook.com/AntarcticCenter

Українські полярники порахували пінгвінів, що живуть на острові Галіндез біля станції "Академік Вернадський". За даними біологів, там живуть 2310 дорослих птахів та 599 пташенят. Про це повідомляє прес-служба Національного Антарктичного наукового центру.

"Сьогодні, у День поінформованості про пінгвінів, розповідаємо вам, скільки цих птахів уже мешкає на нашому острові Галіндез. Днями біологи 26-ї УАЕ нарахували 2310 дорослих та 599 пташенят. Тобто в українських полярників наразі майже 3 тисячі пінгвіносусідів", – зазначили у відомстві.

Вчені відзначають, що цього сезону розмноження пінгвінів відбувалося в непростих умовах, оскільки акваторія була забита льодом. Свої корективи внесли рекордні снігопади.

"У першу чергу акваторія була постійно забита льодом, що обмежувало доступ до їжі. Свою роль зіграли і рекордні снігопади: хоч пінгвіни пристосовані до цього, але все ж таки були засипані гнізда. Плюс традиційні напади хижаків. Тому кількість малюків менша, ніж у попередні роки", - наголосили у центрі.

За даними полярників, основний вид птахів, що мешкають на острові Галіндез, – це субантарктичні пінгвіни, яких ще називають дженту (gentoo), або навіть "віслюки" – за характерний крик, що звучить майже цілодобово. До "Вернадського" вони масово повертаються навесні на шлюбний сезон.