У Держспецзв'язку встановили вайпер, використаний для кібератаки проти України

Фахівці вважають, що дейфейс постраждалих сайтів є складовою однієї кібератаки.

TheDigitalArtist/pixabay.com

Державна служба спеціального зв`язку опублікувала нові подробиці розслідування масових кібератак на сайти державних органів. Фахівці зафіксували на кількох постраждалих ресурсах використання програми-вайпера. Про це повідомляє прес-служба відомства.

- На даний момент використання програми-вайпера WhisperGate, за класифікацією компанії Microsoft, для знищення даних, зафіксовано в декількох установах, які стали жертвами атаки, - зазначено у заяві Держспецзв'язку.

У зв'язку з обставинами, що відкрилися, у відомстві припускають, що дефейс (заміна відображуваної інформації) вебсайтів атакованих держорганів і знищення даних за допомогою вайпера є складовими однієї кібератаки. Фахівці вважають, що ця кібератака була скоєна з метою завдати максимальної шкоди інфраструктурі державних електронних ресурсів.

Йдеться про кібератаку проти України, скоєну в ніч із 13 на 14 січня. На низку сайтів державних органів було здійснено хакерські атаки. Зловмисники зламали ресурси та залишили на них повідомлення польською, українською та російською мовами про те, що особисті дані українців будуть злиті у спільний доступ до мережі.

Центр стратегічних комунікацій та інформаційної безпеки провів розслідування, яке показало, що до кібератаки проти України причетна Росія. У СБУ також не відкидають причетність до кібератаки проти України хакерів, пов'язаних із російськими спецслужбами. Тим часом у РНБО заявили, що за масштабною кібератакою проти України може стояти хакерська група, пов'язана з білоруською розвідкою, яка має досвід нападів на низку країн.