На ранок 13 січня у більшості регіонів Казахстану силовики завершили антитерористичну операцію та скасували критичний "червоний" рівень терористичної небезпеки. За даними силовиків, у 14 регіонах Казахстану ситуація стабілізувалася. Про це повідомляє Комітет національної безпеки країни.
"Республіканський оперативний штаб з боротьби з тероризмом повідомляє про завершення антитерористичної операції та скасування критичного "червоного" рівня терористичної небезпеки на територіях міст Нур-Султана, Шимкента, Акмолінської, Актюбінської, Атирауської, Східно-Казахстанської, Західно-Казахстанської, Карагандинської, Кизилординської, Костанайської, Мангістауської, Павлодарської, Північно-Казахстанської та Туркестанської областей. При цьому у місті Алмати, Алма-Атинській та Жамбилській областях зберігається "червоний" рівень загрози", - повідомили у комітеті.
В цей же час силовики продовжують розшук причетних до організації протестів та активних учасників заворушень, у низці міст продовжуються масові арешти.
13 січня в Казахстані також розпочалося виведення сил ОДКБ з території країни, яке триватиме 10 днів.
Протести проти різкого зросту цін на скраплений газ почалися на заході Казахстану 2 січня і поширилися всією країною, відображаючи невдоволення громадян владою через те, що злетіла ціна на паливо.
Президент Касим-Жомарт Токаєв заявив, що демонстрації спровокували «терористи» за іноземної підтримки. На прохання Токаєва Організація Договору про колективну безпеку (до ОДКБ входять Вірменія, Білорусь, Казахстан, Киргизстан, Росія та Таджикистан) відправила до Казахстану близько 2500 військовослужбовців як миротворців. Казахстанські правоохоронні органи розпочали контртерористичну операцію. Перший президент Нурсултан Назарбаєв залишив посаду голови Ради національної безпеки.