У МОЗ розповіли про правила бустерної вакцинації: Якщо людина прийшла на бустер раніше терміну - щеплення не отримає, пізніше - отримає

Ігор Кузін розповів, що за перші дні січня близько 20 тисяч людей зробили щеплення.

kyivcity.gov.ua

Бустерну дозу вакцинації від COVID-19 до початку нової хвилі захворювання в Україні, де домінуватиме штам "Омікрон", встигнуть зробити 300-400 тисяч людей, вважає головний санітарний лікар Ігор Кузін.

- Ми розраховуємо на показники 300-400 тисяч осіб. Здебільшого фокус буде на представниках об'єктів критичної інфраструктури та медичних працівниках, оскільки ці сфери є ключовими під час спалахів. Такі цифри та такі охоплення дозволять функціонувати лікарням і об'єктам критичної інфраструктури, бо люди там будуть захищені, - сказав він в інтерв'ю ВВС-Україна 11 січня.

Головний санлікар додав, що за перші дні січня близько 20 тисяч людей зробили щеплення. Якогось значного напливу не було. Але, можливо, це пов'язано зі святами, коли багато хто відкладав це на "після свят". Черги були 6 та 8 січня, але лише у деяких вакцинальних центрах.

Кузін також запевнив, що в Україні є достатньо вакцини для введення бустерної дози.

– Вакцини вистачить. Ми можемо сказати це ясно. Україна має контракти на постачання 25 млн доз Pfizer протягом 2022 року та 6,5 млн - CoronaVac. Ще близько 10 млн доз мають отримати як допомогу у рамках механізму Covax, - уточнив він.

На думку санлікаря, такої кількості має вистачити, щоб і вакцинувати взагалі нещеплених людей, і зробити бустер.

Ігор Кузін нагадав, що є рекомендації робити бустер мРНК вакцинами – це Pfizer чи Moderna. Обирати між ними можна. Крім вакцини CoronaVac. Після неї рекомендується робити бустер Pfizer або CoronaVac.

– Ефективність після трьох доз CoronaVac становить 88-90%. Після CoronaVac плюс бустер Pfizer – ефективність у середньому 92-95%. Після бустерної дози не реєструють збільшення побічних ефектів. У країнах, де вже широко впроваджують бустер, кількість несприятливих подій така сама, як і за базового курсу щеплень, - зазначив Кузін.

Головний санлікар зазначив, що коли людина прийшла на бустер раніше, наприклад, через 5 місяців після другої дози, то щеплення вона не отримає. Якщо пізніше, то отримає. Оптимальний термін запровадження дози бустера становить від шести до дев'яти місяців. Але навіть якщо за 10 місяців прийде, то все одно буде бустер.

Бустерну дозу для всіх громадян віком від 18 років в Україні дозволили 6 січня. Після введення дози бустера можна отримати новий COVID-сертифікат, який діятиме 270 діб від дати її введення. Згенерувати його можна буде у "Дії" орієнтовно наприкінці січня 2022 року. Бустерна доза повинна посилити ефективність вакцини та надати кращий захист від нового штаму “Омікрон”. Нову затяжну хвилю, де "Омікрон" домінуватиме, в Україні прогнозують на кінець січня - початок квітня.