У МОЗ заявили, що популярні у сфері обслуговування пластикові маски не є засобом захисту від коронавірусу.

Експерти наполягають, що правильна захисна маска має закривати ніс та рот, щільно прилягаючи.

moz.gov.ua

Пластикові прозорі маски не є засобом індивідуального захисту і не можуть запобігти інфікуванню COVID-19. Про це 10 січня на своїй сторінці у Фейсбуку заявила прес-служба МОЗ.

– Довгий час працівники сфери обслуговування, кафе, ресторанів, готелів використовують так звані пластикові прозорі захисні маски. Насправді нічого спільного із засобом індивідуального захисту такі предмети не мають, - зазначили у МОЗ України.

У МОЗ наголосили, що про пластикові прозорі «маски» не згадується в жодному документі, який регулює протиепідемічні правила. Натомість необхідно використовувати захисні медичні маски або респіратори, що повністю закривають ніс та рот.

Фактично люди, які використовують такі пластикові маски, не мають жодного ефективного засобу індивідуального захисту. Це пов'язано з тим, що такі засоби не щільно прилягають до обличчя, а відповідно не захищають від інфікування інших і не захищають від зараження того, хто носить такі «маски».

– Закликаємо працівників сфери обслуговування дбати про себе та своїх відвідувачів та використовувати ефективні засоби індивідуального захисту, – резюмували у міністерстві охорони здоров'я.

Окрім іншого, "носії" пластикових масок можуть бути оштрафовані за порушення карантинних правил з тієї самої причини: офіційно ця конструкція захисним засобом не є.