В Україні дозволили бустерну дозу для всіх громадян віком від 18 років.

Голова МОЗ Віктор Ляшко порадив зробити третє щеплення Moderna чи Pfizer через 6-9 місяців після другого.

REUTERS/Ів Герман

В Україні дозволили бустерну дозу вакцини COVID-19 для всіх громадян віком від 18 років. Про це на своїй сторінці у Фейсбуці повідомив міністр охорони здоров'я Віктор Ляшко.

"Підписав наказ Міністерства охорони здоров'я України про введення бустерної дози вакцини проти COVID-19 для всіх вакцинованих віком від 18 років незалежно від того, якою вакциною вони прищеплювалися", - написав глава МОЗ.

Бажаний період введення бустера – від 6 до 9 місяців від дати отримання другого щеплення від COVID-19, додав Ляшко. Для бустерної дози перевага надаватиметься м-РНК-вакцинам – Moderna або Comirnaty від Pfizer - незалежно від того, якою вакциною була щеплена людина.

Тим, хто отримав перші два щеплення вакциною CoronaVac від Sinovac Biotech, рекомендується вводити бустерну дозу вакциною Pfizer. За відсутності мРНК-вакцин бустерну дозу можна зробити іншою вакциною згідно з дозволеними в Україні схемами.

"Люди з ослабленим імунітетом, яким наразі вводять додаткову дозу вакцини COVID-19, теж зможуть отримати бустерну дозу, оптимальний період введення - від 3 до 6 місяців після додаткової," - повідомив також голова МОЗ.

Після введення дози бустера можна отримати новий COVID-сертифікат, який діятиме 270 діб від дати її введення. Згенерувати його можна буде у "Дії" орієнтовно наприкінці січня 2022 року.

Підставою для дозволу міністр назвав стрімке поширення коронавірусу. Цифра 2 мільйони 552 тисячі стала новим абсолютним рекордом добових випадків COVID-19 у світі. Бустерна доза повинна посилити ефективність вакцини та дати кращий захист від нового штаму “Омікрон”.

В Україні лише три регіони країни подолали 50% повністю вакцинованого дорослого населення. Це Київ (73%), Київська (55%) та Полтавська (51%) області, зауважив Ляшко.

4 січня МОЗ України дозволило бустерну дозу для категорії 60+. До цього була дозволена додаткова доза для людей з певними захворюваннями та ослабленим імунітетом.