У середу, п'ятого січня, в Україні розпочалася реєстрація бажаючих взяти участь у пробному зовнішньому незалежному оцінюванні ( ЗНО ). Як повідомили у прес-службі Міністерства освіти та науки, зареєструватися на сайті відповідного регіонального Центру оцінювання якості освіти можна буде аж до 22 січня.
Вартість пробного ЗНО у регіонах коливається в межах від 213 до 309 грн. Повідомляється, що різниця пов'язана з особливостями організації тестувань – вартості друку та доставки матеріалів у різних регіонах, прогнозованою кількістю тестувань тощо.
Для всіх зареєстрованих учасників пробного ЗНО будуть створені інформаційні сторінки, на яких до 10 березня розмістять інформацію про час та місце проходження пробного ЗНО, а згодом – результати тестування.
Що дає участь у пробному тестуванні:
- попрацювати з тестами, що відповідають вимогам програм ЗНО, характеристикам та структурі сертифікаційних робіт основної сесії ЗНО 2022 року;
- попрактикуватися у заповненні бланків відповідей;
- психологічно налаштуватися на проходження ЗНО;
- навчитися ефективно розподіляти час.
Коли відбудеться пробне ЗНО:
- 19 березня – з української мови та літератури;
- 26 березня – з історії України, математики, математики (завдання рівня стандарту), біології, географії, фізики, хімії, англійської, іспанської, німецької, французької мов.
За даними Міносвіти, у день проведення пробного тестування кожен зареєстрований учасник може скласти тест із одного навчального предмета.
Для отримання результатів пробного ЗНО кожному учасникові потрібно буде занести свої відповіді у спеціальний сервіс "Визначення результатів пробного зовнішнього незалежного оцінювання" протягом:
- 19-21 березня – з української мови та літератури;
- 26-28 березня – з історії України, математики, математики (завдання рівня стандарту), біології, географії, фізики, хімії, англійської, іспанської, німецької, французької мов.
Результати тестування з української мови та літератури будуть оприлюднені на інформаційних сторінках учасників 25 березня, з інших предметів – 1 квітня.
У 2021 році українські школярі найчастіше проходили ЗНО з української мови та літератури, математики та історії України. Також серед популярних предметів - англійська мова.