Загроза життю чи здоров'ю. Українців просять не викликати швидку через дрібниці під час новорічних свят

Медики будуть перевантажені у першу декаду січня.

У новорічні свята екстрена медична допомога працює у посиленому режимі, але викликати медиків необхідно хіба що у разі загрози життю та здоров'ю. Про це українців просить Національна служба здоров'я, нагадавши 30 грудня на своїй сторінці у Фейсбуці інструкції з виклику швидкої та спілкування з диспетчерами.

"І 31 грудня, і 1 січня, і в інші святкові дні лікарі екстреної роботи працюють та готові надавати медичну допомогу пацієнтам. У швидкої немає вихідних, вона рятує пацієнтів цілодобово. Адже, на жаль, проблеми бувають незалежно від дат у календарі: можна невдало послизнутися і впасти, травмуватися, отримати гостре отруєння або раптове загострення хвороби. Нікуди не діваються й виклики до людей із підозрою на інсульти та інфаркти", - зазначили у НСЗУ.

Медики відзначають, що часто екстрена медична допомога у новорічну ніч працює у посиленому режимі, залучаючи максимальну кількість бригад, якщо центр екстреної допомоги має таку можливість.

"Але нагадуємо, що у 103 слід дзвонити тільки тоді, коли існує загроза життю та здоров'ю. Тому що доки медики витрачають час на нецільовий виклик, десь без допомоги може залишитися людина, яка дійсно терміново потребує її", - просять у службі здоров'я.

У НСЗУ нагадують: надання екстреної медичної допомоги безоплатно для пацієнта при зверненні за номером 103 або при зверненні до пункту базування бригад, на місці події, а також при транспортуванні пацієнта, який потребує медичного супроводу до медустанови або між ними.

Швидка допомога не приїде тільки для того, щоб виміряти тиск або порадити жарознижувальний засіб. Не приїде, щоб виконати функцію таксі та відвезти людину, яка може самостійно дістатися до лікарні. Але запевнюють: швидка допомога приїде до людини, яка потребує невідкладної допомоги. Зокрема, при:

Також у Національній службі здоров'я нагадують алгоритм виклику та очікування швидкої допомоги: