В результаті перенесеного коронавірусу та великої кількості карантинних обмежень у багатьох з нас можуть спостерігатися проблеми з психікою. На сьогодні науково доведено, що COVID-19, перенесений у середній та важкій стадії, мінімум у 1% викликає проблеми з психікою. Про це розповів відомий український педіатр Євген Комаровський.
Він зазначив, що люди "депресують" через те, що в результаті карантинних обмежень, які діють у всьому світі вже понад два роки, багато хто з нас втратив можливість спілкуватися, подорожувати, "жити повним життям". При цьому медик наголосив, що допомога спеціалістів потрібна не завжди.
- У кожного з нас бувають невдалі та погані дні. Якщо у вашому житті поганих днів більше, ніж добрих, не намагайтеся вирішити проблему самостійно. Часто в таких випадках потрібна допомога саме професіоналів, – наголосив Комаровський.
Він додав, що найкращим способом профілактики виникнення депресії та проблем із психікою є активний спосіб життя – прогулянки на природі, заняття спортом, музика, кіно.
Раніше Комаровський висловив думку, що новий штам коронавірусу "Омікрон" викликав паніку і метушню, тому що він "ну дуже не схожий на попередників, на інші коронавіруси".
При цьому вчені вже з'ясували, що одним із ключових симптомів даного штаму є шкірний висип, не типовий для інших підвидів COVID-19.