Депутат від "Слуги народу" Микола Тищенко, який раніше стверджував, що котлету по-київськи стильно, модно та молодіжно назвати мітболом, перейшов від слів до справи. Оскільки географічний спеціалітет "по-київськи" вже задіяний, Микола представив мітбол "по-оболонськи". Котлету по-київськи він не нагадує і, мабуть, є самостійною стравою. Рецептом парламентарій-ресторатор поділився 24 грудня у своєму телеграм-каналі
"Любі друзі! Спостерігаючи резонанс, пов'язаний із темою «мітболів», я за допомогою найкращих кухарів Києва розробив новий рецепт народного мітболу. Назва «по-київськи» вже зайнята, тому назву звично для себе – «мітбол по-оболонськи». Нижче рецепт, який можна і потрібно використовувати для новорічного столу№, - повідомив Тищенко.
Отже, нам знадобиться:
- Яловичина (м'яка частина: філей, вирізка, лопатка) – 500 г
- Жирна свинина (як варіант - шия) - 200 г
- Часник-1-2 часточки
- Цибуля – 1 шт.
- Яйце - 1 шт.
- Петрушка – невеликий пучок
- Панірувальні сухарі - 40 г
- Сухий сир – 40 г
- Чорний перець – за смаком
- Сіль - за смаком
Для приготування соусу знадобиться:
- Консервовані томати (з вашої антресолі) у власному соку – 200-300 мл
- Базилік – невеличкий пучок
- Часник – кілька часточок
- Курячий бульйон (або яловичий) – 120 мл
- Червоне сухе вино – 120 мл
- Оливкова олія
- Чорний перець
- Сіль
Готуємо:
Свинину та телятину пропускаємо через м'ясорубку, додаємо сіль, перець, рубану петрушку, яйце. З отриманого фаршу формуємо мітболи – кругляші розміром трохи більше, ніж перепелине яйце. Далі пануємо в суміші з натертого сухого сиру (типу пармезан) і сухарів. Трохи оливкової олії - і відправляємо у духовку на 10 хв. при 180 градусах.
Поки мітболи запікаються, готуємо соус: цибулю ріпчасту, часник нарізаємо дрібними кубиками, обсмажуємо на оливковій олії, додаємо червоне вино і випарюємо, додаємо томати без шкірки, нарізані кубиками, трохи курячого бульйону і томати, консервовані у власному соку. Солимо, перчимо, вводимо трохи цукру, потім тушкуємо 5 хвилин, знімаємо з плити і додаємо рубаний базилік або італійські трави, а краще те й інше. Консистенцію соусу обирайте за бажанням.
Мітболи перекладаємо у глибокий посуд для запікання, поливаємо соусом і залишаємо в духовці на 20-30 хв. при температурі 160 градусів.
– Викладаємо на тарілку, прикрашаємо свіжим базиліком, посипаємо сиром. Упевнений, що ця вишукана страва стане прикрасою вашого новорічного столу! – резюмував Тищенко.
ІСТОРІЯ ПИТАННЯ
У середині грудня, розмірковуючи про тонкощі кулінарії, Микола Тищенко зауважив: "Найсмачніша страва будь-якого столу – це мітболи по-київськи."
На його думку, замість звичного терміна "котлети" сучасному гастроному слід вживати нове слово - "мітбол". «Ми молодь, а молодь завжди на передовій, українська молодь – найщиріша, найміцніша. Вона завжди диктує нові тренди», – пояснив свою позицію 49-річний депутат.
А до цього Тищенко здивував заявою, що на київській Бессарабці (один із найдорожчих ринків столиці) можна купити яловичину по 20 гривень за кілограм.