Два роки минуло з моменту смерті власника холдингу AtlanticGroup Сергія Старицького, якого знайшли застреленим у будинку ексглави МЗС України Леоніда Кожари. І понад рік як діло слухається у Києво-Святошинському суді Київської області. Але ще не скоро громадськість дізнається, чи вважає суд, що колишній міністр навмисне застрелив свого інститутського товариша.
Найсвіжішою новиною цієї історії виявився вихід Леоніда Кожари із СІЗО під заставу в сумі 2,7 мільйона гривень.
Суддя знизила суму застави
Такий поворот подій не втішив близьких покійного бізнесмена.
«Кожара вніс заставу і вийшов на волю, умови його домашнього арешту поки що невідомі (раніше суд безпідставно зменшив заставу). Це все відбувається при тому, що вже доведено експертизами факт вбивства, і їх є більш ніж достатньо», - пише дочка покійного Старицького Катерина.
- Спочатку суму застави було визначено у 14 млн грн, потім у 7 млн грн, а з тридцятого листопада суддя знизила суму застави до 2 млн 700 тис. грн. Хоча не мала на це жодних правових підстав. Відповідно до ч. 4 ст.183 КПК України, суддя має право не застосовувати/не визначати розмір застави у кримінальному провадженні, пов'язаним із злочином, що спричинив смерть, - каже адвокат Алла Бронішевська, яка захищає інтереси сім'ї Старицьких.
Більше того, на думку юриста, суд проігнорував постанову Пленуму ВСУ, якою передбачено, що сума застави не може бути нижчою від загальної суми заявленого цивільного позову. А у справі Кожари застава виявилася більш ніж утричі меншою.
– Хочете скажу, що буде далі? - ставить риторичне запитання Алла. - Кожара ляже на лікування до клініки і не приходитиме на судові засідання. Хоча на запит суду лікувальна установа СІЗО відповіла: стан здоров'я обвинуваченого задовільний, і він не потребує додаткової медичної допомоги. Потім сторона захисту оскаржуватиме результати експертиз, проведені в ході досудового розслідування. Розгляд справи всіляко затягуватимуть.
Адже якщо подивитися хронологію, то всього відбулося 15 засідань, більшість із яких стосувалися розгляду питання запобіжних заходів для Леоніда Кожари, по суті справа практично не розглядається.
запевняє Бронішевська.
Колишній глава МЗС має трьох адвокатів, і якщо один відсутній, суддя зазвичай відкладає розгляд справи.
- На мою думку, однозначно йде процес умисного затягування розгляду справи по суті. Обвинувачений та сторона захисту чекають, поки справа втратить суспільний резонанс, а потерпілі «втомляться» від процесу, - вважає співрозмовниця.
Схуд у СІЗО на 25 кг
– Затягувати ніхто нічого не збирається. Навпаки, ми хочемо скоріше поставити крапку у цій кримінальній справі, – парирує захисник Леоніда Кожари адвокат Олександр Ягодка. - Леонід Олександрович схуд у СІЗО на 25 кг. У нього певні проблеми із судинними захворюваннями тощо. Точний діагноз не маю права розкрити, оскільки це медична таємниця.
Наш співрозмовник підтверджує: колишній міністр справді збирається лягти у найближчу до будинку лікарні.
– Леонід Олександрович лягав на операції, ще будучи міністром. За час перебування у СІЗО ці проблеми зі здоров'ям загострилися, бо київський слідчий ізолятор надає лише первинну медичну допомогу, – продовжує Олександр Ягодка. - А огляди у кваліфікованих лікарів треба погоджувати з вищим керівництвом пенітенціарної служби, чого ми, адвокати, вимагали пів року. Але нічим добрим це не закінчилося.
Затягувати ніхто нічого не збирається. Навпаки, ми хочемо швидше поставити крапку в цій кримінальній справі
Наразі колишній міністр перебуває у тому самому будинку, де сталася трагедія. Іншого житла в нього немає. Свої паспорти він здав раніше, дозволив контролювати мобільний телефон.
Але електронний браслет на обвинуваченого справді не одягли – їх на Київщині на всіх не вистачає.
На першу вимогу Олександр Кожара має з'явитися до суду. А якщо переміщатиметься між медустановами, то має сповіщати про це у письмовій формі з наданням відповідних документів.
ДО РЕЧІ""
Ще одна справа проти дружини Кожари
У Києво-Святошинському суді відбувається розгляд справи про лжесвідчення Марини Козерод, дружини Леоніда Кожари, яка раніше дала в суді свідчення про те, що саме вона нібито причетна до смерті Сергія Старицького.
Починаючи з жовтня 2020 року справа кілька разів призначалася до слухання, але щоразу відкладалася у зв'язку з неявкою адвоката захисту.
[h5_tt class="orange_h5_title" text="ІСТОРІЯ ПИТАННЯ
21 лютого 2019 року в селі Чайки, що на Київщині, в будинку ексглави МЗС України Леоніда Кожари правоохоронцями було знайдено тіло бізнесмена Сергія Старицького зі слідами вогнепального поранення.
Того вечора загиблий прийшов у гості до Леоніда Кожари та Марини Козерод. У компанії весь вечір вони розпивали алкоголь. А далі, за версією слідства, між учасниками посиденьок сталася сварка, що переросла у бійку, згодом Старицький був застрелений з пістолета марки Jericho 941 RPSL.
За версією захисту ексміністра бізнесмен застрелив себе сам. Проте за допомогою експертизи вдалося встановити, що на голові загиблого були сліди фарби, ідентичною тій, якою був покритий нагородний Jericho 941 RPSL Кожари.
Примітно, що цей пістолет є нагородною зброєю ексміністра, яку той отримав за уряду Віктора Януковича.