Під час ремонту у китайському музеї виявили унікальний ембріон динозавра, про який забули 20 років тому

Вік ембріона оцінюють у 66 мільйонів років.

pixabay.com

Китайські вчені досліджували унікальний ембріон динозавра, який знайшли ще у 2000 році, але помістили на зберігання на 10 років, після чого про нього забули. Під час ремонту в музеї працівники перебирали старі експонати та натрапили на це яйце. Виявилося, що це найцінніший ембріон динозавра, який будь-коли знаходили. Про це повідомляє ВВС.

Ембріон належить овірапторозавру або беззубому тероподу. Довжина ембріона від голови до хвоста – 27 см. Вчених здивував той факт, що ембріон був у скрученій позі – так само, як у птахів перед тим, як вони вилуплюються із яйця.

- Це свідчить про те, що така поведінка розвинулася спочатку серед динозаврів, а потім стала притаманною і птахам. Ця знахідка дозволить вченим краще зрозуміти зв'язок між динозаврами та птахами, - сказав доктор Фіон Вайсум Ма.

Овірапторозаври – це група дрібних та середніх птахоподібних динозаврів. Вони жили між 100 та 66 мільйонами років тому на континенті, який згодом розділився на Азію та Північну Америку.

У вересні на Київщині виявили скам'янілості динозавра. Там же учені знайшли вершину зуба, можливо, динозавра такого ж віку, як і кістки. Це  єдина знахідка, яка на сьогоднішній час підтверджує, що, можливо, на території України можна знайти останки динозаврів.