Співробітники Держспоживслужби вивчили проби снігу чорного кольору, що 16 грудня випав у населених пунктах Івано-Франківської області. У снігу із Галича фахівці виявили перевищення ртуті. Про це у коментарі "Суспільному" розповів начальник управління державного нагляду за дотриманням санітарного законодавства Держспоживслужби в області Віталій Фіглевський.
Фахівець пояснив, що в українських законах немає норм для дослідження снігу, тож вони орієнтувалися на норми поверхневих вод. Проби снігу перевіряли на вміст токсинів: кадмію, свинцю, ртуті, а також проводили фізико-хімічні дослідження.
- У центрі Галича та біля ветлікарні сніг був візуально чорний, сірий, і це бачимо на фізико-хімічних дослідженнях. При нормі 20% колір та вміст забруднення становили від 25 до 30%. На майдані Різдва фахівці виявили незначне перевищення вмісту ртуті. Але ж сніг перетворюється на воду, а вона проходить очищення, фільтрацію, тож загрози для життя людей немає, – розповів Віталій Фіглевський.
Фахівці продовжують з'ясовувати, звідки у снігу взялася ртуть та чому він чорного кольору. Лабораторне дослідження працівники Держпродслужби направили до Галицької міської ради та Держекоінспекції.
Місцеві жителі пов'язують аномалію із роботою Бурштинської ТЕС. 17 грудня прем'єр Денис Шмигаль попросив тимчасового виконувача обов'язків міністра Мінприроди Руслана Стрельця докладно доповісти про ситуацію із чорним снігом та перевірити роботу Бурштинської ТЕС.