Канікули без гаджетів: табір у Карпатах, інтерактивний музей чи квест-екскурсія

Ми дізналися, як відірвати дітей від смартфонів та перетворити їхній відпочинок на пригоду.

childcamp.com.ua/ua/camp/details/detskiy-lager-karamel-zima

У більшості шкіл учні відпочиватимуть із 25 грудня до 9 січня. Два тижні без шкільного дзвінка, строгих вчителів та набридлої «домашки»! Поки учні тріумфують, їхні батьки в роздумах. Адже знають, що на відпочинку діти одразу ж схопляться за смартфони та планшети. А хочеться, щоб провели зимові канікули з користю і для здоров'я, і для розуму. Ми дізналися про найцікавіші та найдоступніші варіанти дитячого дозвілля. І такі розваги є практично у кожному місті.

Дитячий табір у Карпатах

Катання на санках та лижах, снігові битви, всілякі майстер-класи, цікаві екскурсії та, найголовніше, багато нових друзів. Все це є у зимовому дитячому таборі у Карпатах. Звичайно, можна пошукати і ближче до дома, але радимо придивитися до таких закладів саме у горах. Зима там казкова, а програма табірних змін насичена всілякими активностями на свіжому повітрі. Наприклад, виїзд до Буковеля, де дітлахів навчатимуть кататися на лижах. Або екскурсії в долину Ґорґан, до срібних водоспадів. Вражень вистачить на весь рік.

А ще табір – це гарна школа соціалізації дитини. Там, далеко від батьків, шкіл та звичного кола друзів діти навчаються людського зближення, розкриваються по-іншому. Проте багато батьків досі з побоюванням поглядають у бік дитячих таборів. Хвилюються про умови «табірного життя» дитини, що під час зміни чадо захворіє, потрапить під поганий вплив однолітків, його ображатимуть. Тому, перш за все, необхідно ретельно обирати табір. Найчастіше в Карпатах діти проживають у закритих та цілодобово охоронюваних комплексах, зі свіжим ремонтом та 4-разовим харчуванням. Зверніть увагу, чи є на території табору кваліфікований медпрацівник. Бажано, щоб була і чергова машина, яка у разі непередбаченої ситуації доставить хворого до найближчої медустанови. Також особлива увага до кваліфікації та досвіду інструкторів, адже саме вони організовують туристичну та спортивну програму.

Вік: 7 -17 років.

Вартість: від 6500 грн. за 7 днів.

Інтерактивний музей науки

Із чим у багатьох асоціюються музеї? Це тиша у залах, суворі наглядачки, нудні підписи експонатів. У такому музеї дитині буде нецікаво. От би доторкнутися-покрутити експонати... В інтерактивному музеї науки такі вольності можливі. Відвідувачі, які є головними дійовими особами екскурсій, можуть, наприклад, перевірити свій зір і пам'ять, побачити, як зароджується торнадо, провести хімічні експерименти, спробувати самостійно підняти машину. І навіть подивитися на світ очима тварин. Діти, у тому числі й ті, які не дружать із хімією та фізикою, у захваті!

Інтерактивний музей буквально пробуджує в дитини інтерес до науки. А нові знання можна закріпити, взявши участь у науково-розважальних шоу з фізичними та хімічними дослідами, пізнавальних майстер-класах та квестах.

Вік: від 3 років.

Ціна: від 100 грн.

Місто професій

Уявіть собі мінімісто, де є лікарня, пожежна частина та поліцейська ділянка. А ще перукарня, пошта, супермаркет та багато інших, «дорослих» установ, у яких працюють лише діти. Це і є дитяче місто професій – майданчик, де дітлахи можуть відчути себе дорослими. Тут діти знайомляться з особливостями професій, які є у світі. Так, дізнаються про щоденне геройство пожежників, зрозуміють, що в магазині іграшок продавці не встигають грати, а на пошті доводиться не лише клеїти наклейки на посилки, а й переносити їх зі складу на склад.

За роботу у місті професій теж платять гроші, лише в особливій місцевій валюті. І діти вчаться заробляти, витрачати та контролювати власні витрати.

Відбуваються у містечку й екстремальні ситуації. Наприклад, пожежа. Чи знає ваша дитина, що робити в такому разі? І навіть якщо знає, краще ще раз повторити. У місті професій, граючи, діти вчаться правильно поводитися в тій чи іншій ситуації.

Ігровий майданчик міста розділений на тематичні зони за професіями, з відповідними декораціями. Тобто магазин та пошту учасники гри не переплутають. До речі, дорослі теж можуть відвідати місто професій, але лише як супровід для дітей. Також, у зв'язку з ковідом, обов'язковими є маска та безпечна дистанція.

Вік: 2-16 років.

Вартість: від 200 грн за участь, від 100 грн лише відвідування.

Квест-екскурсії

Один із найпопулярніших видів сімейного дозвілля. Забудьте про нудні розповіді та сухі історичні факти! Під час квест-екскурсії учасники вирушають у подорож містом. І це не звичайна прогулянка, а якась пригода, яка захопить і дорослих, і дітей. Адже доведеться виконувати завдання, розгадувати загадки, розплутувати ребуси. У процесі гри учасники дізнаються про легенди тієї місцевості, де проходить екскурсія, цікаві та маловідомі факти про пам'ятки, що трапляються на шляху, знайомляться з таємницями минулих століть цього міста.

Найчастіше квест-екскурсії цікавлять підлітків та дорослих. Але є й дитяча тематика. Наприклад, знайомлячись з історією стародавнього Києва, дітлахи повинні знайти його незвичайних жителів-звірів: їжачка в тумані, пса і вовка, двох дивних котів. Здогадалися, про яких тварин мова і де вони живуть?

Старших дітей захопить пошук скарбу, захованого піратами в одному зі столичних парків. Доведеться розгадати кілька головоломок і виконати кілька складних завдань, щоб дістатися до бажаного скарбу.

Вік: з 7 років.

Вартість: від 75 грн.

ДОСТАЧ""

Чим розважити дитину вдома на канікулах

Нині нам неустанно нагадують: уникайте скупчення людей. Тому багато батьків уже вирішили, що їхні діти проведуть більшу частину канікул вдома. Але навіть сидячи у квартирі всією сім'єю, можна провести час із користю.

[h5_tt class="orange_h5_title" text="Займіться творчістю

Діти люблять майструвати, ліпити, малювати. Якщо постаратися, то до Нового року встигнете прикрасити ялинку іграшками хенд-мейд. Навчити дитину рукоділлю можна і вдома, переглянувши кілька тематичних відеороликів на ютубі.

Влаштуйте домашній театр

Тут знадобляться фантазія та кмітливість. Вбрання можна знайти в шафі, а все для гриму запозичити з маминої косметички. Або ж можна влаштувати лялькову виставу. У такому випадку знадобиться сцена, яку може замінити стіл зі скатертиною або навіть звичайна дошка для прасування з покривалом.

Зіграйте у настільні ігри

Якщо вдома ще немає таких ігор, радимо придбати. Адже настільні ігри допомагають розвинути креативність, кмітливість, логіку. Також вчать уміння грати за правилами, взаємодіяти з іншими гравцями, розвивають дрібну моторику. А грати весело, цікаво та азартно.