Кремль вимагає від НАТО підписати договір, в якому Альянсу заборонено військову діяльність на території України і не тільки

Ще один ультиматум Росії про нерозширення на схід.

commons.wikimedia.org

Росія вимагає у НАТО юридично закріпити відмову від прийому України до Альянсу, а також збирається встановити заборону на військову співпрацю та інші обмеження. Москва навіть підготувала та опублікувала 17 грудня відповідний проект Угоди між РФ та США, яку американській стороні пропонується подивитися та підписати в рамках контактів Байдена та Путіна щодо деескалації ситуації навколо України. Про це повідомляє російське РИА Новости.

Таким чином, Росія висунула умови НАТО і США щодо гарантій безпеки. Ключовими статтями проекту є 6 та 7 статті, які передбачають Москвою заборону розширення НАТО.

- Учасники, які є державами-членами Організації Північноатлантичного договору, приймають зобов'язання, що унеможливлюють подальше розширення НАТО, у тому числі приєднання України, а також інших держав, - йдеться в документі.

Москва пропонує офіційному Вашингтону підписатися під тезою про те, що тепер з Україною, іншими державами Східної Європи, Закавказзя та Центральної Азії заборонено розвивати "двосторонню військову співпрацю".

- Учасники, які є державами-членами Організації Північноатлантичного договору, відмовляються від будь-якої військової діяльності на території України, а також інших держав Східної Європи, Закавказзя та Центральної Азії, – вимагає Росія.

В угоді з НАТО, зокрема, є такі пункти:

Проект угоди зі США містить такі пункти:

Раніше Росія недвозначно дала зрозуміти, що може розв'язати у Європі повномасштабний військовий конфлікт у разі, якщо не отримає гарантій того, що Україна відмовляється від перспективи вступу до НАТО. Кремль зажадав від Альянсу відмінити дану Україні та Грузії обіцянку про майбутній вступ до НАТО.

Президент Росії Володимир Путін раніше неодноразово називав неприйнятним вступ України до НАТО. У самому Альянсі та в США заявляють, що Росія не має права голосу щодо членства Києва, і рішення про курс у НАТО прийматиме виключно Україна як суверенна держава.