У Гонконгу вчені заявили, що "Омікрон" може заражати у 70 разів швидше, ніж інші штами

Проте дослідники припустили, що тяжкість перебігу захворювання залежить від імунітету людини.

Зображення Gerd Altmann із сайту Pixabay

Вчені Університету Гонконгу провели дослідження штаму "Омікрон" і виявили, що цей варіант коронавірусу здатний у 70 разів швидше інфікувати людину, ніж попередні штами COVID-19. Про це пише The Hill.

Повідомляється, що в ході дослідження було встановлено, що через 24 години після зараження "Омікроном" його вірусні частинки відтворювалися в тканинах легень у 70 разів швидше, ніж інші варіанти штамів. Проте вченим також вдалося виявити, що масштаб відтворення вірусу виявився у 10 разів нижчим, ніж у початкового варіанту COVID-19. Науковці припустили, що "Омікрон" може мати "індикатор нижчої тяжкості захворювання".

- Важливо відзначити, що тяжкість захворювання у людей визначається не лише реплікацією вірусу, але й імунною реакцією людини на інфекцію, що може призвести до порушення регуляції вродженої імунної системи, - заявив один із дослідників доктор Чан Чі Вей.

Він також додав, що у разі коли "Омікрон" виявиться менш патогенним, його високоінфекційний характер може спричинити тяжче захворювання та призвести до смерті.

- Разом із нашими нещодавніми дослідженнями, які показують, що варіант "Омікрон" може частково обходити імунітет від вакцин та перенесеної інфекції, загальна загроза від цього варіанту коронавірусу, ймовірно, буде дуже значною, - зазначив учений.

Новий штамп коронавірусу "Омікрон" виявили в Ботсвані, Південно-Африканській Республіці та у Гонконгу - у чоловіка, який прибув з ПАР. За даними вчених, у B.1.1.529 – 32 мутації, що вдвічі більше, ніж у "Дельта"-штаму.