У Національному природному парку "Сколівські Бескиди" фотопастки зафіксували прогулянку дикого кота. Люди рідко бачать цю тварину - вона дуже обережна, виходить із схованки лише вночі та уникає зустрічі з людиною. Про це повідомили у НПП "Сколівські Бескиди".
Лісового кота занесено до Червоної книги України. Він нагадує звичайну сіру домашню кішку, проте вдвічі більший.
- Кіт має характерні особливості: відносно короткий хвіст з декількома кільцевими темними смугами та притупленим чорним кінчиком; на кінцях вух добре виражені китички й чорні смужки, що йдуть від очей до скронь. Очі зазвичай дуже світлі. Селиться кіт у дуплах старих дерев та в скелях. Харчується переважно мишами, птахами, плазунами, - розповіли у парку.
У природі у дикого кота багато ворогів, у тому числі рись та великі хижі птахи. Тож тварина дуже обережна і виходить на полювання лише вночі.
– У парку кіт поширений практично на всій території, де є старі та перестійні ліси на висотах 400-1000 м. Чисельність його тут з кожним роком зростає. Кіт лісовий не приручається людиною, відповідно, і не розмножується у неволі, – повідомили у нацпарку.
На початку грудня орнітологи, які працюють у Чорнобильській зоні відчуження, помітили там мігруючого птаха - рогатого жайворонка. Птах сидів на мосту неподалік річки Прип'ять і щось їв. Раніше жайворонків цього виду тут не бачили.