Міністр культури та інформаційної політики України Олександр Ткаченко повідомив про початок активної фази відновлення костелу святого Миколая у Києві. Подробиці технологій реставрації глава Мінкульту розповів 16 грудня у своєму телеграм-каналі.
"Розпочалася активна фаза відновлення костелу святого Миколая у Києві, який постраждав від пожежі у вересні 2021 року. Для реставрації застосують технологію дбайливого очищення поверхні крихких елементів декору, розроблену в Німеччині. Протиаварійні роботи на пам'ятнику архітектури - дуже тонка справа. Обмежені терміни та прискорений темп виконання не повинні позначитися на якості робіт, тому велика увага приділяється технології та врахуванню зарубіжного досвіду. Відтак відповідальність у рази вища", - написав Ткаченко.
За його словами, за тиждень реставратори провели підготовчі роботи, прибрали сміття, виготовили захисні металоконструкції для вікон.
Наразі проводиться монтаж захисних конструкцій вікон, що постраждали від високих температур, а наступний етап – очищення внутрішніх поверхонь та облаштування риштувань.
Міністр розповів, що німецька технологія, яку використовують фахівці ТОВ "Укрспецреставрація", дозволяє глибоко очищати без механічного впливу такі чутливі матеріали, як ліпнина, кераміка, мармур, природний камінь, гіпс, поліроване дерево.
"Цю ж технологію використали для реставрації пам'яток у Німеччині, Франції, Великій Британії, Бельгії, США, Канаді, Швейцарії, Португалії, Іспанії. Усі необхідні компоненти очисної суміші виробник передав костелу святого Миколая безкоштовно", – написав він.
Пожежа в костелі святого Миколая в Києві сталася ввечері 3 вересня 2021 року, найбільше постраждав орган. За словами Ткаченка, орган потребував ремонту, але роботи ускладнювала невизначеність перебування у будівлі костелу Будинку органної музики.